26.08.2022.

Eseju konkurss "Neiespējamais grupas portrets"

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA aicina ikvienu Latvijas vispārizglītojošo skolu 7.–12. klašu audzēkni piedalīties eseju konkursā, kas norisinās izstādes "Neiespējamais grupas portrets. Direktora izvēle" ietvaros.

Izstāde veido stāstu par Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kolekcijas vērtībām un kuratora personīgo attieksmi. Izstādes ideja saistīta ar grāmatas "Direktora izvēle" sagatavošanu, kurā muzeja vadītāja uzrunāta veidot tekstus par izvēlētiem muzeja mākslas darbiem. Stāstījums par ikvienu darbu atklāj personīgo attieksmi, kurā izskan izpētes procesā ieraudzītais, uzzinātais un sajustais. Izstādē apskatāmie darbi pauž muzeja vadītājas redzējumu par Neiespējamo grupas portretu, kurā apvienojas laikā un telpā šķirti mākslinieki.

Iedvesmojoties no izstādes koncepcijas un satura, skolēni aicināti esejā aprakstīt vienu brīvi izvēlētu Rietumeiropas mākslinieka darbu laika posmā no 16. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam. Ar uzdevuma izpildes nosacījumiem lūdzam detalizētāk iepazīties nolikumā.

Konkurss organizēts, lai rosinātu skolēnos interesi par mākslu un sniegt iespēju analizēt, kā arī formulēt un izteikt domas, personīgo attieksmi un pārdomas par eseju konkursa tēmu.

Konkursa nolikums pieejams šeit.

Konkurss norisināsies no 2022. gada 5. septembra līdz 2022. gada 16. oktobrim.

  1. vietas ieguvējs balvā iegūs Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA dāvanu komplektu – iespēju visai klasei apmeklēt muzeju un radošo darbnīcu "Mākslas nospiedumi".
  2. vietas ieguvējs iegūs muzeja apmeklējumu kopā ar ģimeni un Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA dāvanu komplektu.
  3. vietas ieguvējs iegūs Kuratora specbalvu – viena diena Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA kopā ar muzeja vadītāju Daigu Upenieci. Iespēja iejusties muzeja vadītāja un izstādes kuratora darba ritmā.

Konkursā tiks piešķirta arī īpaša Mākslas muzeju Jauniešu kluba simpātiju balva – dāvanu komplekts.

Uzvarētāju paziņošana notiks 2022. gada 7. novembrī, uzvarētājus informējot arī personīgi. Seko līdzi jaunumiem Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mājas lapā un Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA sociālajos tīklos Instagram un Facebook.


Papildu informācija

Anna Emsiņa,
Eseju konkursa koordinatore
MMRB izglītības programmu kuratore
T: (+371) 67 357536
E:

Darba iesniegšanas datums

Esejas līdz 2022. gada 16. oktobrim plkst. 23.59 jāiesniedz elektroniski, sūtot uz e-pasta adresi , e-pasta tēmā (subject) norādot "Eseju konkurss".
Darbs tiek uzskatīts par iesniegtu tikai pēc apstiprinājuma e-pasta saņemšanas. Ja apstiprinājums netiek saņemts vienas darba dienas laikā pēc darba nosūtīšanas, lūgums sazināties ar konkursa koordinatori Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izglītības programmu kuratori Annu Emsiņu.