Izpārdots
19.02.2023. 14.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Indijas garšvielu darbnīca

Piedzīvo Indiju, sajaucot savu garšvielu maisījumu, kas paliks kā aromātisks atgādinājums par izstādē “Indija – tradīciju zeme” redzēto.

Jau 2000 gadus p.m.ē. Indijā aizsākušās pirmās garšvielu audzēšanas tradīcijas. Par senākajām šajā reģionā iegūtajām garšvielām uzskatāms kanēlis un melnie pipari. Pateicoties šīs valsts klimata labvēlīgajiem apstākļiem, Indijā iespējams audzēt un iegūt ļoti daudz un dažādu garšvielu. Mūsdienās Indijā tiek saražoti pat līdz 2 miljoniem tonnu garšvielu gadā, kas sastāda vairāk kā 40% no kopējā garšvielu tirgus. Tieši tāpēc bez garšvielām nav iedomājams neviens indiešu ēdiens.

Sadarbībā ar bioloģisko garšvielu maisījumu veikalu un ražotni “Manas garšas”, aicinām doties ceļojumā, kas aizvedīs Indijas garšu pasaulē! Iepazīsim izstādē “Indija – tradīciju zeme” redzamo ieskatu Indijas kultūrā, lai pēc tam darbotos praktiski un smaržīgi, veidojot Indijai raksturīgus garšvielu maisījumus. Darbnīcas laikā būs iespējams vairāk uzzināt par garšvielu īpašībām un garšas niansēm, kā arī smelties idejas pagatavoto garšvielu maisījumu izmantošanai receptēs. Katram dalībniekam būs iespējams pašam sajaukt kādu no Indijai raksturīgajiem garšvielu maisījumiem, kuru, glīti iesaiņotu, ņemt sev līdzi, lai izmantotu savos gatavošanas piedzīvojumos.

Papildu informācija:

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Pulcēšanas vieta – 1.stāva vestibilā – ātrijā.

Atbalstītāji:
untitled-design-46.png
www.manasgarsas.lv


Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu 

Norises ilgums

90–120 minūtes

Materiāli līdzņemšanai

Visi materiāli tiek nodrošināti

Dalības maksa

6,00 EUR pieaugušajiem
3,00 EUR skolēniem, studentiem, senioriem

Pieteikšanās

Vietu skaits ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās
T: (+371) 67357534
E:

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Doma laukums 6, Rīga

Saistītās izstādes