Izpārdots
24.03.2023. 16.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Radošā darbnīca:
Reversais gleznojums uz stikla

Stikla apgleznošanas darbnīcu vadīs Latvijas Mākslas akadēmijas profesore un Stikla katedras vadītāja Vineta Groza. Tā būs praktiska nodarbība ar mērķi iepazīt senu stikla apgleznošanas tehniku, kas raksturīga Indijas tautas mākslā 19. un 20. gadsimtā.

Nodarbības ievadā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturiskajiem stikla apgleznošanas veidiem Eiropā, bet pamatā tiks apskatīti un analizēti Indiešu tautas amatnieku darinājumi – apgleznotas stikla gleznas, to raksturs un tehniskās iespējas.
Praktiskajā daļā dalībnieki apgūst Indijas stikla apgleznošanas tehnikas pamatus un radīs savu kompozīciju izmantojot un kopējot Indijas stikla gleznu fragmentus, strādājot ar Indijas gleznu paraugu zīmējumiem. Katrs dalībnieks veidos savu individuālo darbu, pirms tam eksperimentējot uz dažādiem stiklu gabaliņiem.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norisi iespējams pielāgot cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, kā arī mazākumtautību pārstāvjiem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni).
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Pulcēšanas vieta – 1.stāva vestibilā – ātrijā.
  • Informējam, ka MMRB publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu 

Norises ilgums

90–120 minūtes

Materiāli līdzņemšanai

Visi materiāli tiek nodrošināti

Dalības maksa

Dalības maksa
10,00 EUR pieaugušajiem
5,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem

Pieteikšanās

Vietu skaits ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās
T: (+371) 67357536
E:

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Doma laukums 6, Rīga
Pulcēšanas vieta – 1.stāva vestibilā – ātrijā

Saistītās izstādes