Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas
12.10.2022. 19.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Kamermūzikas koncerts :
Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas

Apvienība "Kameransamblis.lv" aicina apmeklēt kamermūzikas koncertu "Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas” Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA 2022. gada 12. oktobrī.

Koncerta programmu izpildīs "Kameransamblis.lv" mūziķi – mecosoprāns Baiba Renerte, čellists Mārcis Kuplais (Šveice/Latvija), flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa, piedāvājot klausītājiem iepazīt kapričo [it. capriccio] mūzikas žanru. Tam raksturīga negaidīta noskaņu maiņu, kā arī stilu un tembru dažādība. Koncerta nosaukumā izcelts arī Selgas Mences pēc kapričo principiem, komponētais skaņdarbs "CAPRICCIO.LV Kokteiļsalāti no sakāmvārdiem", kas tapis kā veltījums apvienībai "Kameransamblis.lv".

Koncerta programma balstās ne tikai negaidītu noskaņu maiņā, bet arī mūziķu vēlmē parādīt pārsvarā 20. gadsimta komponistu darbus, kas komponēti dažādām balss, flautas (arī pikolo), čella un klavieru kombinācijām. Rietumeiropas komponistus programmā pārstāv čehu (J. Felds), angļu (E. Gūsens), spāņu (H. Montsalvāžs) un vācu (R.Šūmanis) komponistu darbi. Sevišķa uzmanība pievērsta latviešu komponistiem – klausītāji dzirdēs Jāņa Ķepīša, Aivara Kalēja, Imanta Zemzara, Selgas Mences u.c. autoru darbus.

Mārcis Kuplais, čells (Šveice/Latvija). Vairāk kā 20 solo un kamermūzikas konkursu laureāts, mācījies Bāzelē pie Ivana Monigeti, iegūstot pedagoga, koncertmākslinieka un maģistra-solista diplomus. Uzstājies Eiropā, Japānā, Dienvidkorejā, Brazīlijā un ASV. Kā solists spēlējis ar “Academy of St. Martins in the Fields”, Bāzeles simfonisko orķestri, Gruzijas nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas kamermūziķiem u.c. orķestriem, veikti dažādi radio un cd ieraksti.

Baiba Renerte, mecosoprāns. Maģistra grāds operdziedāšanā, repertuārā lomas vairākos LNO iestudējumos. Paralēli darbībai dažādos laikmetīgās, kamermūzikas un populārās mūzikas projektos, Baiba darbojas kā vokālais pedagogs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un ir filmu dublāžas režisore.

Rūta Īzāka-Mača, flauta. Maģistra grāds solo un kameransambļa klasēs. Piedalījusies konkursos un festivālos Latvijā, Vācijā, Itālijā un Nīderlandē. Soliste un orķestra mūziķe kamerorķestra Latvijas filharmoniķi sastāvā koncertos Latvijā, Polijā un Vācijā. Piedalījusies muzikālos projektos ar kamerorķestriem "Konsonanse", Vidzemes kamerorķestris, Gaudeamus orchestra, muzicējusiThe Moscow City Ballet orķestra sastāvā Lielbritānijā. Flautas pedagoģe Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā.

Ilze Kundziņa, klavieres. Maģistra grāds klavierspēlē. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vispārējo klavieru katedras lektore, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģe, koncertmeistare. Ieguvusi godalgotas vietas starptautiskos solo un kamermūzikas konkursos Lietuvā, Itālijā, Čehijā, Francijā. Uzstājusies Latvijā, Somijā, Nīderlandē, Vācijā, ASV.


Norises laiks

12. oktobris, plkst. 19.00

Dalības maksa

Pieaugušajiem 6 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 3 EUR
Biļešu iegāde muzeja kasē pirms koncerta

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA,
Doma laukums 6, Rīga