02.12.2023. 16.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Lekcija:
Viduslaiku varoņi 19. gadsimta vācu mākslā

Mākslas zinātniece Edvarda Šmite aicina uz lekciju par viduslaiku varoņiem 19. gadsimta vācu mākslā. Dalībniekiem lekcijas laikā būs iespējams uzzināt vairāk par vēsturiskajiem stiliem, to izmaiņām un izpausmēm tēlotājmākslā.

Lekcijā mākslas zinātniece Edvarda Šmite dalīsies stāstījumā par viduslaiku tēmas nozīmi vācu mākslā, pievēršot uzmanību mākslinieka Jūliusa Dēringa gleznai “Konradīna fon Hoenštaufena sodīšana ar nāvi”. Hoenštaufenu dinastijas valdnieks Konradīns fon Hoenštaufens piedzīvoja traģisku likteni, par izdarīto pārkāpumu saņemot sodu ar nāvi 16 gadu vecumā. 

Jūliusa Dēringa glezna veltīta mazāk zināmiem 13. gadsimta notikumiem. Mākslinieks viduslaiku tēmai pievērsās jau studiju gados Drēzdenē, 1840. gadu sākumā. Pirmā kompozīcijas skice datēta ar 1854. gadu, pēc tam sekojis ilgu gadu darbs ar pārtraukumiem, pilnveidojot kompozīciju un tās detaļas. Glezna tapusi ilga un atbildīga darba rezultātā, pirmo reizi tā eksponēta 1871. gadā.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu 

Norises ilgums

60 – 90 minūtes 

Dalības maksa

6,00 EUR no personas
3,00 EUR studentiem, pensionāriem

Pieteikšanās

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots
Vita Ozoliņa
T: (+371) 67 225 209
E:  

Jaunumu vēstkopa

Iknedēļas mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA /
Konferenču zāle, 3.stāvs 
Doma laukums 6, Rīga


Saistītās izstādes

Sapņu gūstekņi Sapņu gūstekņi
07.10.2023. - 11.02.2024.
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Vācu romantisms no Latvijas un Igaunijas mākslas kolekcijām