05.01.2024. 17.30
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Romantisma saloni:
Saldās ilustrētās “Bavāriešu dziesmas”

Astoņi piektdienas vakaru saloni, 19. gadsimta pietuvinātā manierē, sniegs iespēju iepazīties ar vācu romantisma laika, dzīvesstilu, mūziku, kristietību, poēziju un mākslu. Salonu vakarus vada Mākslas muzeja Rīgas Birža vadītāja, mākslas vēsturniece Mag. art. Daiga Upeniece.

Visbiežāk notis ir atsevišķa lapa un ilustrācijas – vēl cita, bet 19. gadsimta vācu mākslinieka Eižena Napoleona Neireitera (1806-1882) Minhenē izdotās “Bavāriešu kalnu dziesmas” (1831) apvieno abus. Mākslas muzeja krājumā nokļuvušās notis vairāk kā septiņdesmit gadus neviens nav pat centies izlasīt. Tās mierīgi gulējušas krātuvju plauktos. Varbūt ir pienācis laiks ne tikai priecāties par brīnišķīgajām ilustrācijām, bet arī pamuzicēt?

Romantisma salona septītajā vakarā “Bavāriešu kalnu dziesmas” iedzīvinās senās mūzikas pētnieks Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors un Senās mūzikas katedras vadītājs Māris Kupčs, kā arī muzikālo pavadījumu nodrošinās soprāns Ieva Sumeja un vijole Laura Šarova. Mēs, skatītāji, savukārt būsim pirmatskaņojuma liecinieki.

Māris Kupčs ir diriģents un Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) asociētais profesors un Senās mūzikas katedras vadītājs. Viens no vadošajiem senās mūzikas pētniekiem Latvijā. Dibinājis un vada baroka orķestri Collegium Musicum Riga un baroka kori Collegium Choro Musici Riga. Veiksmīgi darbojies gan simfonisko koncertu, gan operas un muzikālo izrāžu jomā, kā viesdiriģentam koncertējot Baltijas valstīs, Kanādā, Dānijā, Somijā, Francijā, Itālijā, Polijā, Krievijā, Zviedrijā, Izraēlā un ASV.

Papildu informācija

  • Biļetes var iegādāties muzeja kasē vai iepriekš piesakoties. Iepriekš pieteiktās biļetes muzeja kasē jāizpērk vismaz trīs dienas pirms noteiktā salona datuma. Ja biļete netiek izpirkta, rezervācija tiek anulēta.
  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises ilgums

90–120 minūtes

Dalības maksa

20,00 EUR pieaugušajiem
15,00 EUR studentiem, pensionāriem

Norises valoda

Latviešu

Materiāli līdzņemšanai

Nav nepieciešami

Pieteikšanās

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots
Ieva Velberga
T: (+371) 67 226 467
E:

Atbalsta

Jaunumu vēstkopa

Iknedēļas mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Doma laukums 6, Rīga