08.12.2023. 18.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Romantisma saloni:
Talants darbojas, ģēnijs rada. Roberts Šūmanis

Astoņi piektdienas vakaru saloni, 19. gadsimta pietuvinātā manierē, sniegs iespēju iepazīties ar vācu romantisma laika, dzīvesstilu, mūziku, kristietību, poēziju un mākslu. Salonu vakarus vada Mākslas muzeja Rīgas Birža vadītāja, mākslas vēsturniece Mag. art. Daiga Upeniece.

Romantiskā mīla un laulības ar pianisti Klāru Vīku iedvesmoja Robertu Šūmani rakstīt solodziesmas. 1840. gadā radās viens no slavenākajiem cikliem “Dzejnieka mīla” ar Heinriha Heines dzeju. Ceļosim kopā ar Šūmaņa dziesmu varoni, atklājot viņa emociju pasauli, kurā maigums un vilšanās mijas ar iedvesmu un viegli rezignētām skumjām.

Romantisma salona piektajā vakarā muzikoloģes Intas Zēgneres stāstījumā pievērsīsimies romantisma laika mūzikas dižgaram Robertam Šūmanim. Salona stāstu muzikālo pavadījumu nodrošinās baritons Rihards Millers un pianiste Ērika Millere.

Inta Zēgnere, Mag. art., ir muzikoloģe un Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāja un raidījumu veidotāja. Populārākie no raidījumiem: “Mana mūzika”, “Post factum”, “Mūsu leģendas”, “Pa ceļam ar Klasiku”, “Atspere” u.c., tai skaitā LR1 raidījums “Pāri mums pašiem”. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju, iegūstot maģistra grādu. Kopš 1986.gada strādā Latvijas Radio, veidojot raidījumus, kā arī vadot koncertu tiešraides no Latvijas un ārvalstīm. Vairākus gadus ir vadītas Liepājas simfoniskā orķestra rīkotā Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāla koncertsarunas “Mūzika kultūrvēstures telpā”. Publikācijas žurnālos “Mūzikas saule”, “Baltic Outlook”, kā arī laikrakstos.

Papildu informācija

  • Biļetes var iegādāties muzeja kasē vai iepriekš piesakoties. Iepriekš pieteiktās biļetes muzeja kasē jāizpērk vismaz trīs dienas pirms noteiktā salona datuma. Ja biļete netiek izpirkta, rezervācija tiek anulēta.
  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises ilgums

90–120 minūtes

Dalības maksa

20,00 EUR pieaugušajiem
15,00 EUR studentiem, pensionāriem

Norises valoda

Latviešu

Materiāli līdzņemšanai

Nav nepieciešami

Pieteikšanās

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots
Ieva Velberga
T: (+371) 67 226 467
E:

Atbalsta

Jaunumu vēstkopa

Iknedēļas mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA /
Portretu salons
Doma laukums 6, Rīga