21.01.2024. 14.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Sarunas muzejā:
Sapņu gūstekņi

Aicinām uz pastaigu un sarunām aktuālajā izstādē “Sapņu gūstekņi. Vācu romantisms no Latvijas un Igaunijas mākslas kolekcijām” kopā ar Kseniju Rudzīti — izstādes kuratori un RĪGAS BIRŽA glezniecības kolekcijas glabātāju.

Pastaigas laikā apmeklētāji iepazīsies ar vācu romantismu, kas bija svarīgs sava laika vizītājspēks Eiropas kultūrā, ietekmējot turpmāko mākslas attīstību un izmainot valdošo estētisko uztveri apkārtējā pasaulē. Interese par romantismu saglabājusies arī šodien, apliecinot to ar izstādēm un ekspozīcijām Eiropas muzejos, kurās tiek izceltas romantisma virziena dažādās šķautnes.

Izstādē apskatāmi ap 300 darbi no Latvijas un Igaunijas mākslas muzejiem, kuros vēsturiski izveidojušās bagātīgas 19. gadsimta vācu un vācbaltu mākslas kolekcijas. Vācu romantismu raksturo duāls pasaules skatījums, materiālai pasaule pretnostatot sapņu un jūtu sfēras bezgalīgumu. Savos darbos mākslinieki pauda ilgas pēc augstākas ideālās realitātes, dzīves un mākslas harmonijas. Romantisma mākslas interešu objekti ir personības radošās izpausmes brīvība, jūtu dinamika, dabas un cilvēka savstarpēja garīgā saikne, nacionālās vēstures notikumi.

Izstādes apmeklētājiem pastaigas un sarunas laikā būs iespēja uzzināt vairāk par izstādes projektu un saturu, arhitektes Liesmas Markovas veidoto scenogrāfiju, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori 

Norises valoda

Krievu

Norises ilgums

40–90 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas 

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama 

Papildu informācija

T: +371 25 732 122 
T: +371 67 357 536 

Jaunumu vēstkopa

Iknedēļas mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / 
Lielā izstāžu zāle 

Doma laukums 6, Rīga

Saistītās izstādes

Sapņu gūstekņi Sapņu gūstekņi
07.10.2023. - 11.02.2024.
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Vācu romantisms no Latvijas un Igaunijas mākslas kolekcijām

Saistītās izglītības programmas