Muzikāls lekciju cikls:
Indijas mūzikas tradīciju daudzveidība
Trīs sestdienās aicinām atklāt un saklausīt bagātīgo Indijas mūzikas pasauli, ar kuru iepazīstinās Latvijas Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas emeritētais profesors Boriss Avramecs. Katrā lekcijā tiks atskaņoti Indijas klasiskās mūzikas paraugu fragmenti.
• 18. februāris ,sestdiena, plkst.15.30
1. lekcija: Mūzika un Indijas reliģijas
Mūzika vēdu tradīcijā un hinduismā. Musulmaņu un sikhu reliģiskā mūzika. Bengāles baulu – dziedātāju mistiķu tradīcija.
• 4. marts, sestdiena, plkst.15.30
2. lekcija: Hindustani – Ziemeļu Indijas klasiskā mūzikā
Rāga, rāsa un tāla koncepcijas. Khayal – virtuozā vokālā mūzika. Mūzikas instrumenti Hindustani tradīcijās: sitāra, tabla, bansuri.
• 1. aprīlis, sestdiena, plkst.15:30
3. lekcija: Karnātaka sangītam – Dienvidu Indijas klasiskā mūzika
Vokālās mūzikas žanri. Mūzikas instrumenti Karnātaka tradīcijās: vina, mridangam, vijole. Slavenākie Dienvidu Indijas klasiskās mūzikas komponisti – Tyagaraja (1767– 1847), Muthuswami Dikshitar (1776–1835), Syama Sastri (1762–1827) – un viņu sacerējumi.
B. Avramecs no 1979. gada sācis nodarboties ar Indijas tradicionālās mūzikas kultūras dažādu aspektu un fenomenu pētniecību un popularizēšanu. 1989. gadā izveidojis Latvijas Orientālas mūzikas centru, kuru vadīja līdz 2014. gadam. Latvijas Mūzikas akadēmijā un citās augstskolās lasījis studiju kursus, kas pilnībā vai daļēji veltīti Indijas mūzikai, kā arī aktīvi piedalījies dažādos pasākumos Indijas mākslas un kultūras festivāla ietvaros.
Papildu informācija:
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 – 20 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
- Pulcēšanas vieta – 1.stāva vestibilā – ātrijā.