Sarunas muzejā:
Dziedu par cīņām un vīru... Vergilijs un viņa daiļrade
Četru sarunu ciklā “Romas zelta laikmeta literatūra latviešu lasītājam. Vergilija Georgikas”, kas tiks īstenots sadarbībā ar Latvijas Universitātes Klasiskās filoloģijas nodaļu, Latīniskā kultūrmantojuma centru un Hellēnistikas centru Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā “Skulptūru mežs”, Muzeju krātuvē, ikvienam interesentam pavērsies iespēja iepazīt Romas zelta laikmeta literatūru kā fenomenu ar pārlaicīgu vērtību.
“Dziedu par cīņām un vīru” – tā Augusta Ģiezena tulkojumā latviešu valodā izskan ievērojamā romiešu dzejnieka Vergilija poēmas “Eneīda” (jeb “Aineida”) ievadījuma vārdi (latīņu valodā Arma virumque cano).
Sarunāsimies un spriedīsim par Vergilija personību, viņa literāro devumu un tā paliekošo nozīmi Eiropas kultūrā. Domāsim par atsevišķiem problēmjautājumiem Vergilija daiļrades traktējumā. Vai Vergilijs ir romiešu Homērs? Vergilijs, Oktaviāns Augusts un Mecenāts – romieša misija, literārais pasūtījums un dzejnieka ģēnijs. Sarunu ciklu bagātinās Romas zelta laikmeta tekstu paraugu lasījumi.
Lasījumus un sarunu ciklu īstenos un vadīs Latvijas Universitātes klasiskās filoloģijas speciālistes asoc. prof. Gita Bērziņa, doc. Brigita Cīrule, doc. Ilona Gorņeva un prof. Ilze Rūmniece.
Sarunu ciklu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Papildu informācija
- Muzeju krātuvē vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Dalībnieku skaits pasākumiem ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās,elektroniski aizpildot anketu.
- Informējam, ka muzeja publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.
Norises piekļūstamība
- Norise ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Norise paredzēta ar sēdvietām (ar muguras balstu).
- Plašāka informācija par piekļūstamību Muzeju krātuvē šeit.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: +371 67 357 525, .