13.12.2023. 17.00
Muzeju krātuve un SKULPTŪRU MEŽS

Skaistuma mītrade:
Skicēšanas meistarklase

Skicēšanas meistarklasē "Skulptūru mežā" ikviens aicināts meklēt savu skaistuma mītu. Mēģināsim notvert to, ko nozīmēja skaistuma ideāls senajiem grieķiem, cik nozīmīgi Senajā Romā bija atklāt personas raksturojošas vizuālas īpatnības, vērosim renesanses tēlu monumentalitāti un radīsim paši savus mītus uz papīra.

Skicēšanas meistarklasē tiks aplūkotas vairākas tēmas, sniedzot iespēju pavadīt ilgāku laiku pie vienas vai vairākām skulptūrām, iedziļinoties tās detaļās, pētot un veidojot jaunas asociācijas. Skicēšanas nodarbības laikā būs arī iespēja diskutēt un interpretēt mākslas darbus, padziļinot izpratni par mākslu un tās funkciju. Noslēgumā tiks apskatīts paveiktais un analizēts radošais process.

Skicēšanas meistarklasi, kas pievērsīsies antīkajiem un mūsdienu mītiem par skaistumu vadīs mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas zīmēšanas katedras docents, Reinis Liepa.

"Skaistuma mītrade. Skicēšanas meistarklase" notiek Mītrades pasākumu cikla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā "Skulptūru mežs" Muzeju krātuvē, aicinot pievērsties mītiem no dažādiem skatupunktiem, sapludinot vienotā veselumā seno un mūsdienu mītisko pasauli, kā arī apvienojot vairākas kultūras un mākslas disciplīnas, māksliniekus, skolas un radošos kolektīvus.

Pasākumu cikls tapis, pateicoties Rīgas domes atbalstam un sadarbībā ar Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrību.

Papildu informācija

  • Uz norisi vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms tās sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobi.
  • Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laikapstākļos izmantot maiņas apavus.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Skatīt LNMM privātuma politiku šeit.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

90–120 minūtes

Dalības maksa

Bez maksas

Materiāli līdzņemšanai

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti

Pieteikšanās

Vietu skaits ierobežots
Obligāta iepriekšēja pieteikšanās aizpildot anketu

Papildu informācija

T: (+371) 67 797 596
T: (+371) 67 357 525
E: 

Jaunumu vēstkopa

Iknedēļas mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā

Norises vieta

Ekspozīcija “Skulptūru mežs”
Muzeju krātuve
Pulka iela 8, Rīga