19.01.2024. 17.30
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Romantisma saloni:
Romantiķi pēc romantisma. Verners Bergengrīns

Astoņi piektdienas vakaru saloni, 19. gadsimta pietuvinātā manierē, sniegs iespēju iepazīties ar vācu romantisma laika, dzīvesstilu, mūziku, kristietību, poēziju un mākslu. Salonu vakarus vada Mākslas muzeja Rīgas Birža vadītāja, mākslas vēsturniece Mag. art. Daiga Upeniece.

Vecā, mīļā senču zeme, Tevī bija tik daudz garīgā
siltuma sirdī...
(V. Bergengrīns. Die Feuerprobe,1962)

Romantisma laikmets aiziet, bet romantiķi paliek. Katrā paaudzē ir kāds, kuru saista tie paši ideāli un dzīves uztvere, kā romantisma laika māksliniekiem. No viņiem visiem šoreiz izvēlējāmies vācbaltiešu cilmes rakstnieku un dzejnieku Verneru Bergengrīnu (1892-1964). Romantisma salona noslēdzošo vakaru pavadīsim romantisma laika stāstos un dzejā ar profesori un literatūrzinātniecei Dr. philol. Māru Gruduli.

Sarunas notiks salonā, 19. gadsimta noskaņā. Atspirdzinājumi, uzkodas un saviesīgas sarunas.

Māra Grudule, Dr. philol., ir literatūrzinātniece un Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece. Pētnieciskās intereses ir Baltijas vācu kultūra un literatūra, gastropoētika, latviešu 16.–18. gs. literatūras vēsture.

Papildu informācija

  • Biļetes var iegādāties muzeja kasē vai iepriekš piesakoties. Iepriekš pieteiktās biļetes muzeja kasē jāizpērk vismaz trīs dienas pirms noteiktā salona datuma. Ja biļete netiek izpirkta, rezervācija tiek anulēta.
  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises ilgums

90–120 minūtes

Dalības maksa

20,00 EUR pieaugušajiem
15,00 EUR studentiem, pensionāriem

Norises valoda

Latviešu

Materiāli līdzņemšanai

Nav nepieciešami

Pieteikšanās

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots
Ieva Velberga
T: (+371) 67 226 467
E:

Atbalsta

Jaunumu vēstkopa

Iknedēļas mākslas muzeju jaunumu saņemšana e-pastā

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA /
Portretu salons
Doma laukums 6, Rīga