Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Skārņu iela 10, Rīga, LV-1050, Latvija
Šobrīd nav aktuālu izstāžu. Seko līdzi jaunumiem, lai par tiem uzzinātu pirmais.
Rīgas audums. Laikmeta raksti Rīgas audums. Laikmeta raksti Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Rīgas audums. Laikmeta raksti

Virtuāla iepazīšanās ar tekstila fabriku “Rīgas audums” - vienu no spilgtākajiem zīmoliem Latvijas tekstila industrijā.
Dizaina process Dizaina process Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dizaina process

Jauna, atvērta tipa ekspozīcija, kas iepazīstina ar Latvijas dizainu no 20. gs. 60. gadiem līdz mūsdienām, kā arī uzdod jautājumus par dizaina lomu sabiedrībā.
Klasiskās vērtības Klasiskās vērtības Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Klasiskās vērtības

Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 60. gadiem
Senioru rīti muzejā Senioru rīti muzejā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Senioru rīti muzejā

Aicinām seniorus apmeklēt muzeju, lai kopā ar muzeja speciālistu iepazītu aktuālās izstādes un muzeja pastāvīgo ekspozīciju. Vērojumi un sarunas par mākslas dzīves norisēm veidosies kā personisks dialogs ar pasākuma dalībniekiem par redzēto un piedzīvoto muzejā.
Krāsu plūdums un telpa Krāsu plūdums un telpa Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Nodarbība skolēniem:
Krāsu plūdums un telpa

Nodarbība skolēniem Germana Ermiča personālizstādē “Plūstoši” iepazīstina ar dizainera vērienīgākajiem projektiem un rosina sarunas par to, ar kādiem paņēmieniem un priekšmetiem var iekārtot telpu. Nodarbība ietver izstādes apskati muzejpedagoga pavadībā, kopīgu eksperimentu ar gaismu un krāsām, kā arī tematisku radošo uzdevumu.
Dizaina studija bērniem Dizaina studija bērniem
Jaunums
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dizaina studija bērniem

“Dizaina studija bērniem” ir vieta, kur spēlējoties izmēģināt spēkus keramikas, kinētikas, plakātu dizaina un aušanas jomā, pašam sajust dizaina materiālu atšķirības un ieklausīties stāstos, ko atklāj interaktīvais skaļrunis "Babbit".
Dizaina stāsti Dizaina stāsti
Tiešsaistē
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Īsfilmu sērija:
Dizaina stāsti

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ir īstenojis sen lolotu ieceri jeb dokumentālo filmu formātā iepazīstināt ar Latvijas dizaina nozīmīgākajām personībām un notikumiem — Jāni Borgu, Valdi Celmu un Artūru Riņķi.
Dizains un pieejamība Dizains un pieejamība
Tiešsaistē
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

No-zīmes:
Dizains un pieejamība

Tiešsaistes nodarbība “No-zīmes: Dizains un pieejamība” vidusskolas klašu skolēniem aktualizē tēmas, kas saistītas ar sociāli iekļaujošajiem pakalpojumiem un resursu pārvaldību pakalpojumu dizainā. Nozaru speciālistu video stāstījumi un uzdevumi, kas liek kritiski domāt, argumentēt savas domas, darboties grupā un “iekāpt citu cilvēku kurpēs”, apskatot jautājumus par vides dizaina risinājumiem, balstoties uz dažādu cilvēku vajadzībām.
Naudas dizains un māksla Naudas dizains un māksla
Tiešsaistē
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

No-zīmes:
Naudas dizains un māksla

Pamatskolas vecuma bērniem tiešsaistes nodarbība “No-zīmes: Naudas dizains un māksla” veidota, lai parādītu un izskaidrotu, cik liela ir dažādu mākslu sintēze un speciālistu iesaiste, lai radītu gala produktu - naudu. Izmantojot video stāstījumus, spēles elementus ar dažādiem uzdevumiem, kuros nepieciešams meklēt pareizās atbildes, diskutēt, kritiski izvērtēt un sniegt savu viedokli, skolēni uzzina arī to, kā radoši izmanto atkārtoti lietojamus materiālus, aktualizējot ekoloģijas un reciklēšanas tēmas.
Naudas stāsti Naudas stāsti
Tiešsaistē
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

No-zīmes:
Naudas stāsti

Tiešsaistes nodarbībā “No-zīmes: Naudas stāsti” sākumskolas klašu skolēni uzzina vairāk par to, kāds ir naudas un tās dizaina veidošanas stāsts, ceļš no idejas līdz praktisku risinājumu izvēlei. Izmantojot interaktīvus uzdevumus, kurus papildina dažādu nozaru speciālistu video, pa solim tiek atklātas naudas tapšanas ceļš.
Dizaina stāsti Dizaina stāsti Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Ekspozīcijas izzināšana ar gidu:
Dizaina stāsti

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs dažāda vecuma skolēniem piedāvā iepazīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju vai aktuālo izstādi, muzejpedagoga pavadībā atklājot Latvijas dizaina vēstures stāstus un izzinot dažādus mākslas stilus un dizaina attīstības procesus.

Uzzini par visiem muzeju jaunumiem