Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010, Latvija
Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1780–1915

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas pastāvīgā ekspozīcija parāda muzeja krājuma bagātību un savdabību, kā arī nacionālās mākslas izcilākos sasniegumus gadsimtu griezumā.
Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1915–1940

Pirmais pasaules karš latviešu tautai atnesa smagus pārbaudījumus, kuri māksliniekos uzjundīja spēcīgu nacionālās pašapziņas vilni.
Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados

Pirmā pasaules kara gados daudzi latviešu mākslinieki nokļuva Krievijā, bet drīz pēc 1917. gada boļševiku apvērsuma vairums atgriezās Latvijā. Latviešu mākslinieki – Gustavs Klucis, Kārlis Johansons un Aleksandras Drēviņš – izvēlējās palikt Padomju Krievijā un iesaistīties krievu avangarda mākslas veidošanā.
Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991

Mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva kreisā spārna zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ir skatāma ekspozīcija “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”, kas vēsta par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem sociālpolitisko pārmaiņu laikā.
12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas 12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas

Ekspozīcijā parādītas 20. gadsimta 60.–90. gados tapušas fotogrāfiju sērijas un atsevišķi fotodarbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kuru autori ir 12 fotogrāfi – Gunārs Binde, Māra Brašmane, Uldis Briedis, Zenta Dzividzinska, Andrejs Grants, Gunārs Janaitis, Gvido Kajons, Valts Kleins, Sarmīte Kviesīte, Aivars Liepiņš, Inta Ruka un Egons Spuris.
Pasākumu programma ģimenēm izstādē "Zaļš un vēl zaļāks" Pasākumu programma ģimenēm izstādē "Zaļš un vēl zaļāks" Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Pasākumu programma ģimenēm izstādē "Zaļš un vēl zaļāks"

Izstādes bērniem "Zaļs un vēl zaļāks" laikā aicinām ģimenes ar bērniem apmeklēt daudzveidīgu pasākumu programmu, kuras ietvaros būs iespēja satikt māksliniekus un dažādis speciālistius, lai radoši darbojoties un atpūšoties gūtu zināšanas par mākslas un dabas procesiem.
Interaktīvas izstādes “Zaļš un vēl zaļāks” izzināšana ar gidu Interaktīvas izstādes “Zaļš un vēl zaļāks” izzināšana ar gidu
Jaunums
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Interaktīvas izstādes “Zaļš un vēl zaļāks” izzināšana ar gidu

Izstāde “Zaļš un vēl zaļāks” veidota īpaši bērnu auditorijai, kas piedāvā pirmsskolas un sākumskolas grupām doties aizraujošā kultūras ceļojumā, aicinot iepazīt, izprast mākslu, Latvijas floru un ilgtspējīgu domāšanu.
Norišu cikls izstādē "Tikai neraudi!” Norišu cikls izstādē "Tikai neraudi!” Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Norišu cikls izstādē "Tikai neraudi!”

Lai padziļinātāk iepazītu izstādes “Tikai neraudi! Feministiskie skatījumi Latvijas mākslā: 1965–2023” tematiskās grupas, piedāvājam apmeklēt diskusiju, darbnīcu, lekcijas, sarunas ar izstādē pārstāvētajām māksliniecēm.
Radošas darbnīcas cilvēkiem ar uztveres grūtībām Radošas darbnīcas cilvēkiem ar uztveres grūtībām Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Radošas darbnīcas cilvēkiem ar uztveres grūtībām

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar fondu “FAVEO” un tās vadītāju, mākslas zinātnieci Ievu Rosni aicina apmeklēt nodarbību ciklu cilvēkiem ar uztveres grūtībām. Norišu dalībniekiem būs iespēja izzināt muzeja ekspozīcijas un izstāžu zāles, kā arī attīstīt savas radošās prasmes, praktiski strādājot kopā ar dažādiem Latvijas māksliniekiem.
Nodarbības senioriem ar mākslas terapeitu Nodarbības senioriem ar mākslas terapeitu Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbības senioriem ar mākslas terapeitu

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā grupu nodarbības senioriem ar mākslas terapeitu. Tajās caur mākslas vērošanu un radošo procesu būs iespējams uzlabot emocionālo labsajūtu.
Ekskursija ar zīmju valodas tulkojumu Ekskursija ar zīmju valodas tulkojumu Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Ekskursija ar zīmju valodas tulkojumu

Lai veicinātu mākslas, kultūras un informācijas pieejamību dažādām sabiedrības grupām, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā iepazīt daudzveidīgo mākslas pasauli, apmeklējot īpaši pielāgotas ekskursijas ar zīmju valodas tulkojumu. Ekskursijas īpaši aicinām apmeklēt nedzirdīgas personas.
Brīvības darbnīca Brīvības darbnīca Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbība skolēniem:
Brīvības darbnīca

Nodarbība skolēniem izstādē "Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991" pievēršas Atmodas laika perioda mākslai, saistot tam laikam aktuālās mākslas izpausmes ar mūsdienu mākslā novērojamajām aktualitātēm, vienlaikus aicinot skolēnus reflektēt par brīvības jēdzienu.
Atklāj mākslas muzeju! Atklāj mākslas muzeju! Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Ekspozīcijas izzināšana ar gidu:
Atklāj mākslas muzeju!

Muzejs un tā ekspozīcija ir aizraujoša, ievērojamu notikumu un personību pilna pasaule! Norises laikā skolēni iepazīsies ar dažādiem mākslas procesiem vēstures gaitā Latvijā un ievērojamākajiem meistardarbiem, izceļot katra perioda nozīmīgākās, izcilākās parādības un autorus, kā arī inovācijas.

Uzzini par visiem muzeju jaunumiem