Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010, Latvija
Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1780–1915

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas pastāvīgā ekspozīcija parāda muzeja krājuma bagātību un savdabību, kā arī nacionālās mākslas izcilākos sasniegumus gadsimtu griezumā.
Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1915–1940

Pirmais pasaules karš latviešu tautai atnesa smagus pārbaudījumus, kuri māksliniekos uzjundīja spēcīgu nacionālās pašapziņas vilni.
Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados

Pirmā pasaules kara gados daudzi latviešu mākslinieki nokļuva Krievijā, bet drīz pēc 1917. gada boļševiku apvērsuma vairums atgriezās Latvijā. Latviešu mākslinieki – Gustavs Klucis, Kārlis Johansons un Aleksandras Drēviņš – izvēlējās palikt Padomju Krievijā un iesaistīties krievu avangarda mākslas veidošanā.
12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas 12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas

Ekspozīcijā parādītas 20. gadsimta 60.–90. gados tapušas fotogrāfiju sērijas un atsevišķi fotodarbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kuru autori ir 12 fotogrāfi – Gunārs Binde, Māra Brašmane, Uldis Briedis, Zenta Dzividzinska, Andrejs Grants, Gunārs Janaitis, Gvido Kajons, Valts Kleins, Sarmīte Kviesīte, Aivars Liepiņš, Inta Ruka un Egons Spuris.
Ukrainas māksla no 19. gs. līdz mūsdienām Ukrainas māksla no 19. gs. līdz mūsdienām Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Lekciju cikls:
Ukrainas māksla no 19. gs. līdz mūsdienām

Apritējis jau gads kopš ukraiņu tauta varonīgi cīnās par savu neatkarību un teritoriālo nedalāmību. Paužot solidaritāti Ukrainai un atgādinot par tās šobrīd apdraudētajām kultūras mantojuma vērtībām, piedāvājam četru lekciju ciklu par Ukrainas mākslu un arhitektūru.
Laikmetīgā telpa un mēs Laikmetīgā telpa un mēs Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbība skolēniem:
Laikmetīgā telpa un mēs

Nodarbība skolēniem Amandas Ziemeles personālizstādē "Saule ar zobiem” iepazīstina ar mākslinieces daiļradi un rosina pārdomas par to, kā laikmetīgā māksla uzrunā katru no mums. Nodarbība ietver ekskursiju izstādē gida pavadījumā un tematisku radošo uzdevumu otrajā daļā.
Brīvības darbnīca Brīvības darbnīca Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbība skolēniem:
Brīvības darbnīca

Nodarbība skolēniem izstādē "Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991" pievēršas Atmodas laika perioda mākslai, saistot tam laikam aktuālās mākslas izpausmes ar mūsdienu mākslā novērojamajām aktualitātēm, vienlaikus aicinot skolēnus reflektēt par brīvības jēdzienu.
Atklāj mākslas muzeju! Atklāj mākslas muzeju! Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Ekspozīcijas izzināšana ar gidu:
Atklāj mākslas muzeju!

Muzejs un tā ekspozīcija ir aizraujoša, ievērojamu notikumu un personību pilna pasaule! Norises laikā skolēni iepazīsies ar dažādiem mākslas procesiem vēstures gaitā Latvijā un ievērojamākajiem meistardarbiem, izceļot katra perioda nozīmīgākās, izcilākās parādības un autorus, kā arī inovācijas.
Vērotāji Vērotāji
Tiešsaistē
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Eseju cikls:
Vērotāji

No 2023. gada 3. februāra līdz 2025. gada 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva kreisā spārna zālēs būs skatāma jauna ekspozīcija “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”, kas vēsta par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem sociālpolitisko pārmaiņu laikā.
Iepazīsti mākslas valodu! Iepazīsti mākslas valodu!
Jaunums
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbība skolēniem:
Iepazīsti mākslas valodu!

Muzeja klasiskās mākslas ekspozīcijā (19. gs.–20. gs. vidus) ieraugāma dažāda darbu tematika un atšķirīga mākslas valoda, kas mainījusies laika gaitā. Tomēr dažas pamatkategorijas nemainās. Nodarbības pastāvīgajā mākslas ekspozīcijā rosinās labāk izprast bāzes principus, uz kā balstās gan mūsu vecmeistaru, gan modernistu daiļrade.
Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991
Tiešsaistē
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Video interviju sērija:
Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991

No 2023. gada 3. februāra līdz 2025. gada 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva kreisā spārna zālēs būs skatāma jauna ekspozīcija “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”, kas vēsta par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem sociālpolitisko pārmaiņu laikā.
Kā top instalācija? Kā top instalācija? Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Ideju ģenerators:
Kā top instalācija?

Ideju ģenerators “Kā top instalācija?” ir interaktīva nodarbība skolas vecuma jauniešiem ar mērķi iepazīstināt ar laikmetīgās mākslas formu — instalāciju — un tās veidošanas procesu, kā arī veicināt jauniešu prasmes runāt par mākslu.

Uzzini par visiem muzeju jaunumiem