Noslēdzies 7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” ar devīzi QUO VADIS? konkurss Noslēdzies 7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” ar devīzi QUO VADIS? konkurss
10.11.2022.

Noslēdzies 7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” ar devīzi QUO VADIS? konkurss

Iesūtīto pieteikumu izvērtēšana un darbu atlase notika š.g. 28. un 29. oktobrī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Starptautiskā žūrijas komisija sastāvēja no 6 nozares ekspertiem. Trīs no tiem bija starptautiski eksperti:

  • Beatrise Sterka / Beatrijs Sterk
    Publiciste, Textile-forum-blog.org autore, ETN dibinātāja (Vācija);
  • Vlodzimežs Cigans / Włodzimierz Cygan
    Tekstilmākslinieks, Profesors, Strzeminski Mākslas akadēmija, Polija;
  • Tims Parijs-Viljams / Tim Parry-Williams
    Mākslas profesors: tekstilmāksla, Laikmetīgās mākslas, mūzikas un dizaina departaments, Bergenas Universitāte, Norvēģija.

Latviju žūrijā pārstāvēja trīs jomas speciālisti un eksperti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja - Inese Baranovska (Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja), Vita Birzaka (Mākslas muzeja “RĪGAS BIRŽA” vadītājas vietniece) un Velta Raudzepa (Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma darba vadītāja).

Žūrijas darba rezultātā no iesniegtajiem 43 valstu 273 mākslas darbiem Triennālē tika iekļauti 79 mākslas darbi, kas pārstāvēs 30 valstis. Tika izvēlēti tie darbi, kas bija vistuvāk koncepcijai un vistiešāk atklāja QUO VADIS? tēmu.

Par žūrijas rezultātiem mākslinieki tiks informēti individuāli.

Pateicamies visiem māksliniekiem par dalību konkursā!