Slavas dziesma Rīgai Slavas dziesma Rīgai
20.08.2023. 16.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Koncertstāsts:
Slavas dziesma Rīgai

Svētdien, 2023. gada 20. augustā, plkst. 16.00 Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) būs iespēja piedzīvot koncertstāstu “Slavas dziesma Rīgai”, kurā apvienosies mūzikas, dejas un dzejas māksla. Koncertā piedalīsies daudzsološā un talantīgā jaunā dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine, baroka dejotāja Stella Lazda, aktieris un stāstnieks Ivo Martinsons, kā arī senās mūzikas ansamblis “Amber Baroque Ensemble”.

Programmā iekļauta 17. un 18. gadsimta komponistu Johana Sebastiana Baha, Johana Valentīna Mēdera, Izabellas Leonardas, Džovanni Legrenci, Klaudio Monteverdi un Dītriha Bukstehūdes mūzika, spožākie un asprātīgākie 16. gadsimta dzejnieka Bazilija Plīnija poēmas “Slavas dziesma Rīgai” fragmenti, ko papildinās gan baroka deja, gan īpaši šim priekšnesumam veidota laikmetīgās dejas horeogrāfija.

Koncertstāsta ideju iedvesmoja Livonijas dzejnieka un ārsta Bazilija Plīnija (1540–1605) daiļrade. Bazilijs Plīnijs ir mācījies Rīgas Doma kora skolā un vēlāk Vitenbergā, kur studēja medicīnu ar Rīgas vadības sniegto finansiālo atbalstu. Tad, lūk, kā pateicība Rīgas pilsētai un tās amatpersonām tapa poēma “Slavas dziesma Rīgai”. Šo unikālo darbu brīnišķīgā un tēlainā veidā no latīņu valodas atdzejojis latviešu dzejnieks un tulkotājs Leons Briedis. Bazilijs Plīnijs humorpilnā, rotaļīgā valodā uzbur tā laikmeta Rīgu – ratu dunoņu pret vecpilsētas bruģi, ostas un tirgus rosību, pat sarunas un meiteņu smieklus. Rīga ir pilsēta, kurā ir visbagātīgākie tirgi, visskaistākās meitenes un visskanīgākās ērģeles. Līdz ar autoru mums ir iespēja ceļot laikā un ieraudzīt mūsu pilsētu jaunām acīm.

20. augustā Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (MMRB) atzīmē arī savu 12. dzimšanas dienu. Svinot šo notikumu, muzejs dāvina visiem koncerta apmeklētājiem pastāvīgo ekspozīciju bezmaksas apskati.

Aicināti visi interesenti!

Pasākums norisinās ar Rīgas domes atbalstu.


Atbalstītāji

Rīgas dome

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises laiks

90 minūtes

Dalības maksa

Koncerta ieejas biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Biļešu cena: pieaugušajiem – 10,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 5,00 EUR.
(Ar šo biļeti koncerta norises dienā varēs aplūkot MMRB 3. un 4. stāva pastāvīgās ekspozīcijas).

Vietu skaits ierobežots (zāles ietilpība – 60 sēdvietas).

Papildu informācija

Agnese Geka, projekta vadītāja
E:


Vita Ozoliņa,
izglītības programmu kuratore /
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, LNMM
T: (+371) 67 225 209,
E:  

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / 4. stāvs, Venēcijas zāle
Doma laukums 6, Rīga