7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles QUO VADIS? katalogs 7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles QUO VADIS? katalogs
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles QUO VADIS? katalogs

Klajā laists 7. Rīgas Starptautiskajai tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālei veltīts katalogs, kas apkopo 79 mākslinieku darbus no 30 valstīm. Izdevumā pārstāvēti triennāles dalībnieki un viesmākslinieki, kuru veikums līdz 17. septembrim skatāms izstāžu zālēs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA.

7. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle ir ievērojams kultūras notikums, kas klātienē pulcē māksliniekus ne tikai no Latvijas un citām Eiropas valstīm, bet arī Kanādas, ASV, Japānas, Brazīlijas, Kostarikas, Dienvidāfrikas, Taivānas u.c. Izstādes darbi tika izraudzīti starptautiskas žūrijas atlases procesā no 237 pieteikumiem.

elvira_brinkmane-druze_dmdm_triennales_pastaigas_060623-69.jpg
Foto: Elvīra Brinkmane-Druze
quo-vadis_katal_foto-gints-ivuskans-2.jpg
Foto: Gints Ivuškāns

Atsaucoties triennāles vadmotīvam QUO VADIS? (Kurp ejam?), autori savās kompozīcijās risina sarunas gan par mākslas un nozares evolūciju mūsdienās, gan globālām ģeopolitiskām un sociālām problēmām, pievēršoties refleksijai par sevi konkrētajā laikā un telpā. Mākslinieki akcentējuši šodienas aktualitātes: nežēlīgo karu Ukrainā, pandēmiju un tās sekas, klimata pārmaiņas pasaulē un citus sabiedrībai jūtīgus un sāpīgus jautājumus.

Kataloga sastādītāja: Velta Raudzepa
Izdevuma redaktore: Anete Piņķe
Grāmatas mākslinieks: Juris Petraškevičs
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīga, 2023