19.01.2022.

Izglītojošs raidījums sākumskolas vecuma bērniem “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē”

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar “Tet studio” un biedrību “Droši un Koši” radījis izglītojošas sērijas sākumskolas vecuma bērniem “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē”. Piedāvājam sekot līdzi raidījuma varoņu piedzīvojumiem izklaides platformā Tet+, savukārt iepazīšanās sērijas skatāmas arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mājas lapā.

Izglītojošs raidījums “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” ir veidots sākumskolas vecuma bērniem, viņu vecākajiem brāļiem, māsām, kā arī vecākiem. Kopā ar Mulu skatītāji aicināti pētīt gleznās atainoto vidi un tēlus, risināt vairākus noslēpumus, vienlaikus aizraujošā veidā iemācoties un uzzinot kaut ko jaunu. Mazā Mula (Emīlija Ēķe) un viņas uzticamais draugs runājošais kaķis Bricis (Raimonds Celms) izmantos burvju zinātkāres atslēdziņu, lai nokļūtu gleznu pasaulē.

Raidījumu “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” piedāvā vietējā satura veidotājs “Tet studio”, raidījuma ideja un personāži balstīti biedrības “Droši un Koši” izdoto grāmatu sērijā “Mazā Mula pēta”. Katras sērijas scenārijam  izvēlēti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā esošie slavenu klasiķu spilgtākie darbi, kuru atpazīstamie tēli spēj atdzīvoties dažādos stāstos. Raidījumā bērni iepazīstas ar Ādama Alkšņa “Balto zirgu”, Aijas Zariņas “Viņš un Viņa”, Jāņa Tīdemaņa “Meiteni tautas tērpā” un daudziem citiem Latvijas mākslas meistardarbiem. Nonākot mākslas pasaulē, Mula sastopas ar metaforiskām būtnēm, folkloras tēliem, pašu gleznotāju un viņa modeli un pat kļūst par kāda mākslas darba līdzautori. Katrā no sērijām Mulai pievienojas kāds viesis, tostarp Kristīne Krūze-Hermane, Mārtiņš Meiers un Jurijs Djakonovs.

Raidījums “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” rosina bērnu iztēli, attīsta radošumu un intelektu, iepazīstina ar latviešu gleznotāju darbiem, atšķirīgiem mākslas veidiem un tehnikām, kā arī māca mākslas terminus. Scenārija autors un režisors – Adriāns Toms Kulpe, producente un māksliniece – Daina Gāga-Ēķe, komponists – Rihards Zaļupe.

Iepazīšanās sērijas skaties šeit:


Pārējās sērijas meklē izklaides platformā Tet+