Par muzeju

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir nozīmīgākais mākslas muzejs Latvijā un pirmā speciāli mākslas muzeja vajadzībām celtā ēka Baltijā. Muzeja ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā ir viena no iespaidīgākajām historisma stila celtnēm Rīgas bulvāru lokā.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēka Rīgas pilsētvidē

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā ir izveidota mūsdienīga infrastruktūra un vide mākslas darbu eksponēšanai un saglabāšanai, izstāžu darbībai, kā arī sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Būtisks ieguvums pēc apjomīgā restaurācijas un rekonstrukcijas projekta ir jaunā Lielā izstāžu zāle, kas izveidota muzeja pazemes apjomā, kā arī muzeja bēniņu un kupola stāvā iekārtotās jaunās izstāžu telpas. Muzejā ir palielināts arī izstāžu apjoms, uzlabots apmeklētāju serviss un dažādotas izglītības iespējas atšķirīgajām apmeklētāju vajadzībām un interesēm. Muzejā regulāri notiek mākslas izstādes, izglītojošas aktivitātes un kultūras pasākumi.

Jaunajā pazemes apjomā izbūvētas krātuvju telpas 40 000 mākslas darbu, kā arī restaurācijas darbnīcas. Ēkā glabājas Latvijas glezniecības, grafikas un tēlniecības kolekcijas, kuras aptver laika posmu no 18. gadsimta līdz 20. gadsimta vidum, tostarp trīs memoriālās kolekcijas, kurās plaši pārstāvēti Jāzepa Grosvalda, Teodora Zaļkalna un Gustava Šķiltera mākslas darbi, dokumenti un memoriālie priekšmeti.

Ir izveidota konferenču zāle, restorāna telpas, bērnu nodarbību telpa un suvenīru veikals un ēka ir piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs apmeklētājiem ir atvērts 6 dienas nedēļā. Katra mēneša pēdējā svētdienā muzeja pastāvīgo ekspozīciju apmeklējums ir bez maksas. Pirmdienās muzejs ir slēgts.