Baiļu antoloģija Baiļu antoloģija
12.06.2022. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Performatīva skaņu darbnīca:
Baiļu antoloģija

Izstādes “Baiļu cilpa” noslēgumā apvienība bernurits kopā ar izstādes mākslinieci Ievu Balodi piedāvā performatīvu skaņu darbnīcu “Baiļu antoloģija”.

Iesaistošās performances pamatā būs katra apmeklētāja pieredze un klātesamība.

Skaņu mākslinieki, izmantos dažādus tehniskos rīkus un paņēmienus, apskaņojot izstādes telpās esošos objektus, savukārt māksliniece mijiedarbosies ar kino cilpām un projektoriem. Klātesošie būs aicināti piedalīties šīs topošās skaņu telpas veidošanā, daloties ar savu baiļu pieredzi - atmiņām un stāstiem, ierunājot vai pierakstot tos.

Jūsu stāstu skaņas kļūs par tonalitātēm, rakstāmmašīnu taustiņu klaboņa – par ritmu, kas pārvērtīs netveramās, neērtās un reizēm nāvējoši stindzinošās sajūtas par sadzirdami aptveramu formu, kurā ieklausoties, kopā ar māksliniekiem atvērsim un izvēdināsim savu dvēseļu tumšākos kambarus!

Performancē piedalīsies:

  • Ieva Balode – izstādes māksliniece
  • Maksims Šenteļevs – arhitekts, skaņu mākslinieks
  • Jēkabs Nīmanis – komponists, skaņu mākslinieks
  • Artūrs Punte – dzejnieks, skaņu mākslinieks
  • Jēkabs Voļatovskis – metālmākslinieks, skaņu mākslinieks
  • Rostislavs Rekuta-Džordževičs – mūziķis, fonogrāfs, skaņu mākslinieks

www.bernurits.com

Par māksliniekiem

Maksims Šenteļevs ir skaņu mākslinieks un arhitekts no Rīgas. Kopš 2002. gada aktīvi piedalās starpnozaru projektos, kas saistīti ar skaņas, telpas un kultūras līdzdarbību. Kopš 2007. gada koordinē starptautisko projektu “bernurits”. Organizē meistarklases, lekcijas un nodarbības Latvijā un ārvalstīs. Kopš 2013. gada vada kursu Mūzika Komunikācijā augstskolā RISEBA.

Jēkabs Nīmanis kopš 2000. gada aktīvs kamermūzikas un citu akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas žanru komponists un izpildītājs, regulārs VKKF radošais stipendiāts. Komponē ne tikai kamermūziku un izvērstākas formas darbus, bet arī mūziku dažādiem Latvijas un ārvalstu teātriem, animācijas un kino filmām.

Artūrs Punte kopš 20. gadsimta 90. gadiem aktīvi piedalās Latvijas un strarptautiskajā kultūras dzīvē – gan mākslinieku grupas “Orbīta” sastāvā, gan individuāli radījis dažādus literatūras un audiovizuālās mākslas projektus, bijis grāmatu redaktors un sastādītājs, publicistikas tekstu autors, izstāžu kurators u.c.

Jēkabs Voļatovskis ir metālmākslinieks un Latvijas eksperimentālās mūzikas pārstāvis. Viņa aizrautība ir netradicionāli un pašdarināti mūzikas instrumenti un to skaņojumu lietojums, kas uzstāšanās reizēm piešķir to neatkārtojamību.

Rostislavs Rekuta-Džordževičs kopš 1999. gada pazīstams kā elektroniskās, elektroakustiskās un ambientās mūzikas autors. Darbi ir tapuši sadarbībā ar mūziķiem Jevgēniju Dromovu (albūmi: “Volokno” (2005 / rx:tx), “Walking Through” (2014 / Naba Music) un Juru Laivu (albūmi: "Andrejosta" (2015 / Flaming Pines), "Sireli Aeg" (2016 / Crónica), "Salty Wind and Inner Fire" (2017 / Eilean rec.).

Kopš 2007. gada Rostislavs vada programmu “Space Textures” ikgadējā festivāla Baltā Nakts, Rīgā.


Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises vieta

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka /
Kupola zāle
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Dalības maksa

Ieejas biļete izstādē (pastāvīgā ekspozīcija)

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Norises ilgums

60 minūtes

Norises valoda

Latviešu

Saistītās izstādes

Ieva Balode. Baiļu cilpa Ieva Balode. Baiļu cilpa
30.04.2022. - 12.06.2022.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Personālizstāde