28.07.2024. 12.00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Sarunas muzejā:
Iekāres vārdā. Tikšanās ar izstādes kuratoriem

Izstādes pēdējā dienā 28. jūlijā aicinām uz noslēdzošo sarunu izstādē “Iekāres vārdā” kopā ar izstādes radošo komandu – kuratoriem Lauru Brokāni, Igoru Gubenko un Līnu Birzaku-Priekuli.

Izstāde "Iekāres vārdā" piedāvā ielūkoties seksualitātes un jutekliskuma tēmā, atklājot erotiskās iekāres daudzveidību Baltijas vizuālajā mākslā no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. "Ar šo izstādi LNMM turpina īstenot institucionāli kritisku pieeju izstāžu veidošanā, izrādot viesmīlību ilgstoši apklusinātām balsīm un ignorētām perspektīvām laikā, kad Latvijai kaimiņos un citur pasaulē esošie autoritārie režīmi vardarbīgi apspiež un vajā cilvēkus, kuri identificējas un iekāro citādi nekā vairākums," projekta ideju raksturo izstādes kurators un sarunas dalībnieks Igors Gubenko.

Iekāres daudzveidības svinēšana izstādē iet roku rokā ar atvērtību visdažādākajiem mākslas veidiem, žanriem un izteiksmes līdzekļiem. Figurāli, ķermeniski piesātināti darbi mijas ar mākslinieku jūtu un sajūtu “tulkojumiem” abstraktās mākslas valodā.

Pasākums iezīmē projekta noslēgumu, kurā kopā ar kuratoriem, aplūkojot mākslas darbus, vēlreiz pārrunāsim ekspozīcijā izceltās tēmas un dalīsimies atziņās par izstādes un tās pavadošo pasākumu apmeklējuma pieredzi.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Pulcēšanās uz pasākumu notiek izstādē - 2.stāvā.
  • Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Informējam, ka izstādē esošie mākslas darbi ietver erotiska un seksuāla rakstura motīvus. Pieaugušie, kas apmeklē izstādi kopā ar bērniem, uzņemas pilnu atbildību par izstādes satura iespējamo ietekmi uz bērniem. Izstādi neiesakām muzeja apmeklētājiem, kuri ir jaunāki par 18 gadiem. Ieeja līdz 18 gadu vecumam tikai pieaugušo pavadībā.


Mērķauditorija

Jaunieši no 18 gadu vecuma, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60–90 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Papildu informācija

T: (+371) 67 324 461
E:

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs,
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Saistītās izstādes

Saistītās izglītības programmas