Preses relīzes

Ar saukli “Atklāj savu vietu mākslā!” Mākslas muzeju Jauniešu klubs uzņem jaunus biedrus

Norises laiks 28.08.2023. - 10.09.2023.
Publicēts 28.08.2023.
Ar saukli “Atklāj savu vietu mākslā!” Mākslas muzeju Jauniešu klubs uzņem jaunus biedrus Ar saukli “Atklāj savu vietu mākslā!” Mākslas muzeju Jauniešu klubs uzņem jaunus biedrus

Mākslas muzeju Jauniešu klubs (MMJK) ir dinamiska bezmaksas mākslas muzeju izglītības programma ar mērķi iepazīstināt skolas un studiju vecuma jauniešus (15+) ar kultūras un mākslas nozarēm, vienlaikus izceļot un attīstot katra dalībnieka individuālās prasmes un iemaņas.

Kluba biedri darbojas mākslas muzeju vidē un atklāj kultūras daudzveidību, tiekoties ar dažādu nozaru ekspertiem. Norišu laikā jaunieši gūst zināšanas par izglītības un radošās attīstības iespējām, ka arī par ilgtermiņa saikņu veidošanu muzeju un citās kultūras jomās Latvijā, apzinot savas profesionālās nākotnes perspektīvas.

“Mākslas muzeju Jauniešu klubs ļauj iepazīt Rīgu no pavisam cita skatpunkta un pietuvoties mākslas pasaulei. Šeit tā vairs nav nesasniedzama – tuvplānā redzi cilvēku stāstus un aizkadrus. Bezgala vērtīgi ikvienam, kas vēlas piedzīvot un izdzīvot mākslu!” saka Elīza, MMJK 5. sezonas dalībniece.

“Es ļoti novērtēju Mākslas muzeju Jauniešu kluba sniegto iespēju satikt Latvijas kultūras personības un dzirdēt viņu pieredzi,” papildina Jurate, arī MMJK 5. sezonas dalībniece.

6. sezonā Mākslas muzeju Jauniešu klubs piedāvā viena gada programmu, kas noritēs no 2023. gada septembra līdz 2024. gada jūnijam. Tās ietvaros dalībnieki satiks dažādu radošo industriju un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, viesosies reklāmas aģentūrā, strādās roku rokā ar māksliniekiem, diskutēs par kuratora darbu, kolekciju saglabāšanu, mākslas kritiku, kā arī ieskatīsies muzeja dzīves aizkulisēs, tādējādi daudzpusīgi iepazīstot Latvijas mākslas vidi. Jaunās sezonas laikā īpaši tiks akcentēta aktīva līdzdalība kultūras procesu organizēšanā un projektu vadībā – Mākslas muzeju Jaunieša kluba dalībnieki ar MMJK koordinatoru atbalstu veidos atvērtas un interaktīvas norises jauniešiem.

Lai pieteiktos Mākslas muzeju Jauniešu klubā, jāaizpilda anketa līdz 10.09.2023. plkst. 23.59.

Programmu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Papildu informācija:
Lilita Pudule
izglītības programmu kuratore /
Latvijas Nacionālais mākslas muzej
T: (+371) 67 324 461
E: