Mākslas muzeju Jauniešu klubs

www-mmjkn_047_thekikaphotography.jpg
Foto: Kristiāna Zelča

Mākslas muzeju Jauniešu klubs (MMJK) ir dinamiska bezmaksas mākslas muzeju izglītības programma ar mērķi iepazīstināt skolas un studiju vecuma jauniešus (15+) ar kultūras un mākslas nozarēm, vienlaikus izceļot un attīstot katra dalībnieka individuālās prasmes un iemaņas.

Kluba biedri darbojas mākslas muzeju vidē un atklāj kultūras daudzveidību, tiekoties ar dažādu nozaru ekspertiem. Norišu laikā jaunieši gūst zināšanas par izglītības un radošās attīstības iespējām, ka arī par ilgtermiņa saikņu veidošanu muzeju un citās kultūras jomās Latvijā, apzinot savas profesionālās nākotnes perspektīvas.

Programma mākslas muzejos tika uzsākta 2017. gadā, tās dalībniekiem īstenojot daudzveidīgas un radošas idejas, kā arī sadarbojoties ar dažādām Latvijas kultūras organizācijām un profesionāļiem. Jauniešu kluba iesaisti muzeja dzīves lielākajos notikumos raksturo tādi pasākumi un akcijas kā specializētas norises lielāko izstāžu laikā,  drukātu un elektronisku izdevumu radīšana, Spotify dziesmkopu izveide, aktivitāšu organizēšana Muzeju nakts un Starptautiskās muzeju dienas programmām, Jauniešu kluba ceļveža izveide vai performances jauno mākslinieku izstādēs. Programmas pārstāvji piedalījušies arī Hospitāļu ielas svētkos, sarunu festivālā LAMPA, festivālā LABA DABA, kā arī veidojuši savu izstādi “HOW TO #BĒRNĪBA” Daugavas stadionā.

Dalība Jauniešu klubā palīdz jauniešiem arī labāk izprast un apzināties savu nākotnes studiju, profesiju un darba vietu iespējas. Varam lepoties, ka bijušo un esošo dalībnieku vidū ir Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, arhitektūras un dizaina studenti ASV un Lielbritānijā, mākslas nozares darbinieki, jaunie aktieri, dzejnieki un rakstnieki.

Iepazīsti programmas dalībnieku veidotos ceļvežus par muzeju un izstādēm:

6. sezonā Mākslas muzeju Jauniešu klubs piedāvā viena gada programmu, kas noritēs no 2023. gada septembra līdz 2024. gada jūnijam. Tās ietvaros dalībnieki satiks dažādu radošo industriju un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, viesosies reklāmas aģentūrā, strādās roku rokā ar māksliniekiem, diskutēs par kuratora darbu, kolekciju saglabāšanu, mākslas kritiku, kā arī ieskatīsies muzeja dzīves aizkulisēs, tādējādi daudzpusīgi iepazīstot Latvijas mākslas vidi. Jaunās sezonas laikā īpaši tiks akcentēta aktīva līdzdalība kultūras procesu organizēšanā un projektu vadībā – Mākslas muzeju Jaunieša kluba dalībnieki ar MMJK koordinatoru atbalstu veidos atvērtas un interaktīvas norises jauniešiem.

Pieteikšanās Mākslas muzeju Jauniešu kluba 2023./2024. mācību gada sezonai ir noslēgusies. Jaunu dalībnieku uzņemšana programmā tiks izsludināta 2024. gada augustā.

Seko līdzi Jauniešu kluba aktualitātēm Instagram profilā!

Mākslas muzeju Jauniešu kluba programmas koordinatores:
Lilita Pudule, Kortnija Māra Gurtlava, Ieva Velberga

Papildu informācija
Lilita Pudule
Izglītības programmu kuratore
T: (+371) 67 324 461
E:

Mākslas muzeju Jauniešu kluba
programmu a
tbalsta