Preses relīzes

Vasarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā: Jogas rīti muzejā

Norises laiks 21.06.2024.
Publicēts 12.06.2024.

Piektdien, 2024. gada 21. jūnijā, kad visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā jogas diena, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) un jogas studija “Yoga Space” ar īpašu svētku nodarbību plkst. 9.00 prezentēs jaunu iniciatīvu – jogas rītus muzejā.

No 2024. gada 21. jūnija / vasaras periodā
plkst. 09.00–10.00

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka /
3. stāva vestibils
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga
(ieeja muzejā no Esplanādes parka puses)

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā arvien biežāk saskaramies ar digitālo pārslodzi un nerimstošām darba un personīgās dzīves prasībām. Unikālu sajūtu piedzīvojumu šovasar piedāvā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM), reizi nedēļā – ceturtdienās – aicinot uz rīta jogu slēgtā muzejā, lai iedvesmojošā gaisotnē iesāktu dienu ar produktīvu un pozitīvu noskaņu, gan attīstot savas fiziskās spējas, ķermeņa spēku un lokanību, gan rodot harmoniju rāmā un atbalstošā vidē. Jaunais projekts turpina LNMM aizsākto sarunu par mākslas muzeja nozīmi sabiedrības kolektīvās un individuālās labizjūtas veicināšanā.

“Jogā katrs meklē un atrod ko citu. Kāds fizisku labsajūtu, kāds iekšēju mieru, kāds kopā būšanu. Lai kas arī nebūtu tas, ko tu meklē, “Yoga Space” misija ir radīt brīdi atelpas ikdienas skrējienā, stiprināt ķermeni un pabarot garu,” uzsver jogas studijas vadītāja Vineta Klotiņa.

Nodarbības vadīs sertificēti jogas studijas “Yoga Space” pasniedzēji, dalībai tajās nav nepieciešama iepriekšēja fiziskā sagatavotība vai priekšzināšanas. Katra sesija sāksies ar īsu noskaņošanos nodarbībai, turpinot ar vidējas intensitātes vingrinājumiem, bet noslēgumā piedāvās relaksāciju un meditāciju. Dalībnieki aicināti ņemt līdzi savus jogas paklājiņus un ūdens pudeles.

Visi atklāšanas nodarbības dalībnieki saņems īpašu pārsteigumu no pasākuma atbalstītājiem – “Nike Latvia” un “Noble Wine”.

Mērķauditorija: jaunieši, pieaugušie
Nodarbību norises laiks: vasaras periodā, ceturtdienās plkst. 9.00–10.00 (ierašanās: plkst. 8.45–8.55)
Norises valoda: latviešu, angļu
Norises ilgums: 60 minūtes
Līdzņemšanai: jogas paklājiņš, ūdens pudele
Dalības maksa:
- cikla atklāšanas nodarbība 21. jūnijā – 10,00 EUR
Līdzekļi tiks ziedoti LNMM izglītības programmai “Nāc muzejā!”, kas veidota ar mērķi veicināt iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosināt empātiju, sapratni un sadarbību. Programmas ietvaros vispārējo un speciālo izglītības iestāžu skolēni gūst mākslas un kultūras pieredzi, kā arī iespēju iepazīt un labāk izprast savus vienaudžus.
- turpmāk – 19,00 EUR

Biļete sniedz iespēju pēc nodarbības apmeklēt visu muzeju.

Dalība tikai ar iepriekšēju reģistrāciju.

Vietu skaits ierobežots.

Papildu informācija:
T: (+371) 67 324 461
T: (+371) 67 112 000
E: