Mākslinieks ir viss tas, ko ir redzējis Mākslinieks ir viss tas, ko ir redzējis
27.06.2023. - 02.07.2023.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mākslinieks ir viss tas, ko ir redzējis

Mākslas muzeja Jauniešu kluba pop-up izstāde

No 2023. gada 27. jūnija līdz 2. jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas konferenču zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma Mākslas muzeju Jauniešu kluba pop-up izstāde “Mākslinieks ir viss tas, ko ir redzējis”, kuras mērķis ir norādīt uz atšķirībām starp cilvēka radītu un mākslīgās inteliģences veidotu daiļradi. Muzeja darba laikā ieeja izstādē bez maksas.

Izstādē Mākslas muzeju Jauniešu kluba (MMJK) dalībnieki caur saviem mākslas darbiem atspoguļo, cik tālu sniedzas cilvēka un mākslīgā intelekta interpretācijas spējas. Kā topošie radošo industriju pārstāvji, jaunieši izjūt nepieciešamību paust savu nostāju par mākslīgā intelekta strauji augošo popularitāti un ar to saistītām apdraudētajām profesijām, par ko šobrīd plaši diskutē sabiedriskajā telpā. Izstādes mērķis ir izcelt cilvēka radošuma unikalitāti un priekšrocības.

Frāze "Mākslinieks ir viss tas, ko ir redzējis", kas izvēlēta arī kā izstādes nosaukums, kalpoja kā iedvesmas avots māksliniekiem un vienlaikus arī darba uzdevums mākslīgā intelekta programmai izstādē skatāmo mākslas darbu radīšanai. Mākslinieki un izstādes darba grupa cer rosināt jauniešus apzināties savu individualitāti un tās stiprās puses un nepakļauties bailēm par konkurenci mākslīgā intelekta dēļ.

Mākslas muzeju Jauniešu klubs ir programma skolas un studiju vecuma jauniešiem (15+), kurus interesē kultūra un māksla, kuri vēlas iepazīt muzeju aizkulises un jūt aicinājumu aktīvi līdzdarboties mākslas procesos Latvijā. Programmas dalībnieki iepazīst muzeju, mākslas un kultūras nozaru īpatnības, tiekoties ar dažādu jomu ekspertiem, kā arī praktiski piedaloties kultūras procesu realizācijā.

Programma mākslas muzejos tika uzsākta 2017. gadā un šī ir jau piektā sezona. Tās realizēšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Sezonas noslēdzošais pasākums ir jauniešu veidota pop-up izstāde, kura šogad bez maksas būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas konferenču zālē, 1. stāvā no š.g. 27. jūnija līdz 2. jūlijam.


Izstādes veidotāji

Mākslas muzeju Jauniešu kluba dalībnieki

Norises vieta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs /
Konferenču zāle
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Saistītās izstādes

Laivu brauciens. Divreiz vienā upē neiekāpsi Laivu brauciens. Divreiz vienā upē neiekāpsi
24.07.2024. - 04.08.2024.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Mākslas muzeju Jauniešu kluba pop-up izstāde