Par Muzeju krātuvi

Muzeju krātuve ir Baltijas mērogā unikāla, augstākajām drošības un muzeja vērtību uzglabāšanas prasībām atbilstoša celtne, kurā tiek uzglabāti, dokumentēti, restaurēti un eksponēti vairāk nekā divi miljoni Nacionālā muzeja krājuma vienību. 

Teju 31 tūkstoti kvadrātmetru lielajā krātuvē vienuviet glabājas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja un LKA Rīgas Kino muzeja krājumi. Tā ir apjomīgākā Latvijas vēstures liecību, mākslas, rakstniecības, mūzikas un kino priekšmetu kolekcija.

Muzeju krātuvē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā apskatīt divas pastāvīgās ekspozīcijas – “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” un ārtelpas tēlniecības ekspozīciju “Mītpoētiskie tēli”.

Ekspozīcijā “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” redzamas pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas, savukārt “Mītpoētiskie tēli” iepazīstina ar septiņām 20. gadsimta 2. puses granīta skulptūrām, kurus veidojuši tēlnieki Laimonis Blumbergs, Ojārs Feldbergs, Lilija Līce, Ojārs Siliņš, Juris Zihmanis un Zenta Zvāra.