Aleksandras Beļcovas mākslas darbi Aleksandras Beļcovas mākslas darbi
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Aleksandras Beļcovas mākslas darbi

Aleksandra Beļcova (1892-1981) bija gan apburoša un eleganta dāma, gan moderna un emancipēta sava laika sieviete, gan profesionāla māksliniece, kuras 20.gadsimta 20.-30.gadu darbiem – kubistiskajām ainavām, konstruktīvajām klusajām dabām, portretiem un Baltars porcelāna apgleznojumiem – piemīt augsta mākslinieciskā kvalitāte un risinājuma savdabība.

Aleksandras Beļcovas mākslas darbu kolekciju veido vairāk kā 2500 muzeja priekšmetu, to vidū mākslinieces gleznas, apgleznoti porcelāna priekšmeti (darbnīcā Baltars darinātie trauki), tušas zīmējumi, pasteļi, akvareļi, grāmatu ilustrāciju un trauku skices. Kolekcija sniedz samērā pilnīgu pārskatu par Aleksandras Beļcovas mākslu, par veikumu katrā viņas darbības jomā un ilustrē visus viņas daiļrades posmus. Skaitliski lielākā darbu grupa ir mākslinieces oriģinālgrafika - zīmējumi un pasteļi.

Muzeja kolekcijas senākie priekšmeti ir 19.gadsimta sākuma memoriālās mēbeles, kas piederēja Romana Sutas mātei Natālijai Sutai un vienmēr atradās mākslinieku dzīvoklī. Savukārt jaunākie priekšmeti ir Aleksandras Beļcovas viņas dzīves pēdējos gados tapušie darbi (1979.-1980.) un citu autoru mākslas darbi, ko Tatjana Suta saņēma kā dāvanas no pašiem autoriem. Muzeja kolekcija bez glezniecības un grafikas ietver arī apgleznotā porcelāna kolekciju, fotogrāfijas un dokumentus no mākslinieku un Tatjanas Sutas personīgā arhīva, grāmatas un iespiedizdevumus no viņu bibliotēkas, kā arī memoriālo priekšmetu kopumu, piemēram, Romana Sutas pīpe, fraka, Aleksandras Beļcovas modes aksesuāri – cepures, somiņas, kurpes, cimdi utt.