Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija stāsta par abu mākslinieku dzīves trim aspektiem: radošo darbību, sabiedrisko dzīvi un ģimeni.

Stāstījums veidots, izmantojot priekšmetisko vidi, dokumentus, fotogrāfijas, mākslas darbus un video materiālus. Ekspozīcijā, inscenētā mākslinieku mājokļa iekārtojumā, atklājas Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas radošā dzīve visā savā daudzveidībā – no glezniecības un grafikas līdz scenogrāfijai un lietišķajai mākslai, no skices līdz gatavam mākslas darbam.

Apmeklētājs tiek iepazīstināts arī ar abu mākslinieku svarīgākajiem dzīves notikumiem, ģimenes locekļiem un sabiedriskās dzīves niansēm (tuvāko draugu loku, ceļojumiem, darbību dažādos grupējumos). Apmeklētāji var noskatīties kadrus ar Romana Sutas tēlojumu mākslas filmā “Kaugurieši” (režisors Voldemārs Pūce, 1941). Muzejā pieejami un apskatāmi arī abu mākslinieku meitas, mākslas zinātnieces Tatjanas Sutas (1923–2004) veidotie televīzijas raidījumi par mākslu.

Kopš 2010. gada vienā no muzeja telpām tiek rīkotas nelielas tematiskās izstādes, kas pietuvināti atklāj kādu Aleksandras Beļcovas un Romana Sutas radošās darbības vai biogrāfijas aspektu, iepazīstina ar abu mākslas daudzveidību vai arī plašākā kontekstā skata abu mākslinieku pārstāvētā laika mākslu un kultūru.

Izstaigā ekspozīciju platformā “Google Arts & Culture”