11.05.2024. 15.00
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Sarunas muzejā (RU):
Ķermeņa dzeja. Aisedora Dunkane, Raimonds Dunkans un plastiskās dejas tradīcija Latvijā

Pastaiga izstādē ar kuratori Dr. art. Nataļju Jevsejevu.

Amerikāņu dejotāja un horeogrāfe Aisedora Dunkane tiek uzskatīta par spilgtāko modernās dejas pionieri. Viņu atbalstīja brālis – dejotājs un mākslinieks Raimonds Dunkans, kuram plastiskā deja kļuva par daļu no dzīves filozofijas. Abus iedvesmoja antīkās Grieķijas māksla un kultūra, kas izpaudās gan deju uzvedumos, gan tērpos – hitonos un togās, ko viņi valkāja: Aisedora – uz skatuves, bet Raimonds – ikdienas dzīvē.

Aisedora Dunkane atteicās no tradicionālajām dejas formām, meklējot jaunu saturu un pamatojumu dejas mākslai. Arī Latvijā 20. gadsimta 20. gados viena pēc otras tika dibinātas deju skolas un studijas, kas popularizēja plastiskās un ritmoplastiskās dejas.

Aicinām aplūkot izstādi kopā ar kuratori, mākslas zinātnieci Dr. art. Nataļju Jevsejevu un atklāt Dunkanu sakarus un ideju ietekmi Latvijā.

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, dizaineri, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms pasākuma sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori. Aicināti visi interesenti!

Pasākuma valoda

Krievu

Norises ilgums

60–90 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete izstādē saskaņā ar cenrādi
Gada kartes īpašniekiem dalība pasākumā ir bezmaksas
Vietu skaits neierobežots

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Papildu informācija

T: (+371) 67 288 800
E:

Norises vieta

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs
Elizabetes iela 57a, dz. 26, Rīga
Ieeja caur pagalmu, 5. stāvs