Par pieejamību

Izstāde bērniem “Zaļš un vēl zaļāks”

Izstādes apmeklējuma laikā digitālo materiālu var izmantot, pievienojoties muzeja bezmaksas WIFI tīklam: Art-Museum-wifi ar paroli: Latvianart1

Izstādē skatāmas 20 gleznas un grafikas, vairāki izziņas stendi un interaktīvas aktivitātes bērniem. Izstādes apskatīšanai ieteicams ieplānot aptuveni 45 minūtes līdz 1 stundai.

Informācija par bezmaksas ieeju muzejā pieejama šeit.

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar kustību traucējumiem 

Pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Jaņa Rozentāla laukumā 1 starp muzeju un Latvijas mākslas akadēmiju ir 1 invalīdu autostāvvieta.

Tuvākā “Rīgas satiksmes" autostāvvieta atrodas K. Valdemāra ielā 5a pie Kongresu nama (iebraukšana no Kalpaka bulvāra puses). Pazemes stāvvietā ir pieejamas 317 automašīnu stāvvietas, kā arī ierīkotas divas plašākas un ar īpašu norādi atzīmētas stāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Plašāka informācija par "Rīgas satiksmes" autostāvvietām un tarifiem interaktīvajā kartē pieejama tīmekļa vietnē.

Izstāde atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 4. stāvā. Līdz izstādei ērti nokļūt, izmantojot liftu līdz 4. stāvam.

Izstāde plānota un iekārtota tā, lai tā būtu ērti pieejama bērniem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, cilvēkiem ratiņkrēslos, kā arī apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem. Vairāk par muzeja pieejamību lasāms šeit.

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar redzes traucējumiem 

Piedāvājam pirms izstādes apmeklējuma iepazīties ar izstādes anotāciju un informatīvajiem tekstiem, kas izvietoti pie izstādes zāles sienām. Tie digitāli pieejami šeit.

Muzeju iespējams apmeklēt kopā ar suni-pavadoni.

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem 

Neviens no izstādē skatāmajiem mākslas darbiem nav audiāls. Izstādē skatāmie mākslas darbi ir pilnvērtīgi uztverami cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Izstādes lielajā zālē iekļauts dabas skaņu audio darbs. Interaktīvajā sadaļā video pavada audio ar dabas skaņām - putnu, vēja, lietus skaņas.

Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par izstādes pieejamību, lūdzam rakstīt uz e-pastu: .