Atklāta Mākslas muzeju Jauniešu kluba 2022./2023. mācību gada sezona Atklāta Mākslas muzeju Jauniešu kluba 2022./2023. mācību gada sezona
26.09.2022.

Atklāta Mākslas muzeju Jauniešu kluba 2022./2023. mācību gada sezona

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā svinīgi atklāta Mākslas muzeju Jauniešu kluba 2022./2023. mācību gada sezona, atzīmējot arī piekto programmas jubileju. Šogad tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits – no vairāk kā simts pieteikumiem uzņemti 30 jaunieši, kuri kļuva par programmas dalībniekiem šajā mācību gadā.

Sezonas atklāšanā jaunajiem biedriem bija iespēja gan neformālā vidē iepazīties, gan apdrukāt maisiņus ar Mākslas muzeju Jauniešu kluba veidotajiem dizainiem, un brīvajos brīžos varēja baudīt gardumus no pasākuma atbalstītājiem - kūciņas no kafejnīcas “Muffins and More” un “GARDU MUTI” zelteriem.

Šogad Mākslas muzeju Jauniešu klubs piedāvā viena gada programmu, kas noritēs no 2022. gada septembra līdz 2023. gada jūnijam. Tās ietvaros dalībnieki varēs satikt dažādus radošo industriju un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, doties uz reklāmas aģentūrām, strādāt kopā ar māksliniekiem, diskutēt par mākslas kritiku, iepazīt kino nozares sasaisti ar vizuālo mākslu, ieskatīties muzeja dzīves aizkulisēs, radīt pašiem savus pasākumus jauniešiem un doties nelielās mākslas ekspedīcijās Rīgā un ārpus tās. Šī ir lieliska izdevība jauniešiem spert pirmos soļus pretim izglītībai un darbam kultūras jomāun saņemt apliecinājumus par paveikto.

Mākslas muzeju Jauniešu klubs ir dinamiska bezmaksas mākslas muzeju izglītības programma jauniešiem vecumā no 15 gadiem ar mērķi iepazīt muzeju, kultūras un mākslas nozares, vienlaikus izceļot un attīstot katra individuālās prasmes un iemaņas. Kluba biedri darbojas mākslas muzeju vidē un iepazīst kultūras jomas daudzveidību, tiekoties ar dažādiem nozaru ekspertiem. Norišu laikā jaunieši saņem informāciju par izglītības un radošās attīstības iespējām, ka arī par ilgtermiņa saikņu veidošanu kultūras un muzeju nozarēs Latvijā, kas ir svarīga nākotnes profesionālo perspektīvu apzināšanai.


Papildu informācija

Lilita Pudule, izglītības programmu kuratore /
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
T: (+371) 67 324 461,
E:

Programmu atbalsta

Piektā programmas sezona notiek,
pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.