Hants Slonems. Brīnumainā pasaule Hants Slonems. Brīnumainā pasaule
16.07.2022. - 04.09.2022.
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Hants Slonems. Brīnumainā pasaule

No 2022. gada 16. jūlija līdz 4. septembrim Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Boses zālē (Doma laukumā 6, Rīgā) skatāma amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema darbu izstāde “Brīnumainā pasaule”.

Hants Slonems ir viens no tiem māksliniekiem, kas savā daiļradē uzbur veselu pasauli – ekspresīvu un krāsainu. Gluži kā Baltais trusis Lūisa Kerola (Lewis Carroll) stāstā caur alu aizved Alisi uz paralēlo realitāti, tā arī Slonema gleznotie truši ieved skatītāju mākslinieka trauslajā iekšējā pasaulē. Un Slonems interesentiem piedāvā sevi iepazīt gan aplūkojot viņa mākslas darbus, gan veidojot personīgo tēlu, darbnīcu un stāstījumu – autors nekautrējas no mediju uzmanības, rīko ekskursijas studijā un citos savos īpašumos, demonstrē sabiedrībai krāšņos interjerus, garderobi, rāda cilindru, arfu un porcelāna kolekcijas, runā par sev raksturīgo gleznošanas manieri un aizrautību ar tādām lietām kā numeroloģija un horoskopi.

Aplūkojot Hanta Slonema darbus, skaidri redzams, ka viņš ir drosmīgs gleznotājs, kurš nebaidās ne no krāsas, ne no ekspresijas, neuzliekot sev nekādas robežas, – mākslinieks ir ļoti brīvs gan sižeta un toņu izvēlē, gan šķietami haotiskajā, bet pārdomātajā kompozīcijā. Slonema gleznas ir tādas pašas kā viņa veidotie interjeri, ģērbšanās stils un tēlniecība, kur dominē krāsainība un ornamentalitāte. Izkārtojot uz audekliem putnus vai tauriņus, kas, liekas, kuru katru mirkli var aizlidot, Hants Slonems rada līdzības ar nošu lapā ritmiski izvietotām notīm vai kori, kurā mākslinieks tēlus sasēdinājis tieši tā, kā nepieciešams, lai veidotos ansamblis un attēls pārvērstos par mūziku, kurā viņš dalās ar skatītāju.

Teksts: Aleksejs Naumovs, gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors

Par mākslinieku

Hants Slonems (Hunt Slonem, 1951) ir starptautiski atzīts amerikāņu gleznotājs, tēlnieks un dizaina paraugu veidotājs. Viņa darbi tikuši izstādīti vairāk nekā 350 galerijās un muzejos visā pasaulē. Tie apskatāmi Metropolitēna mākslas muzejā, Solomona R. Gugenheima un Vitnijas Amerikāņu mākslas muzejā Ņujorkā. Hants Slonems dzīvo Ņujorkā un Luiziānā, kur ir atjaunojis divus vēsturiski nozīmīgus īpašumus.


Izstādes kurators

Seržs Soroko (Serge Sorokko) / Serge Sorokko Gallery, Sanfrancisko, ASV

Izstādes projekta koordinatore

Vita Birzaka, izstāžu kuratore /
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, LNMM

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA /
Boses zāle

Doma laukums 6, Rīga

Saistītās preses relīzes