13.12.2023.

Izstādē Helsinkos apskatāma Kloda Monē glezna no LNMM kolekcijas

No 2023. gada 20. oktobra līdz 2024. gada 25. februārim Helsinkos, Ateneum mākslas muzejā (Ateneum Art Museum) izstādē “Krāsa un gaisma impresionisma mantojums” (Colour & Light – The Legacy Of Impressionism) apskatāma Kloda Monē glezna no LNMM kolekcijas.

Izstāde iepazīstina ar impresionisma un neoimpresionisma mākslu laika posmā no 1860. līdz 1916. gadam. Līdzās māksliniekiem no somu glezniecības ziedu laikiem periodā no 1906. līdz 1916. gadam, redzami arī starptautiski atpazīstami mākslinieku vārdi, kā Klods Monē, Ogists Renuārs, Kamils Pisaro un Alfrēds Sislē.

Izstādes koncepciju veidojusi Ateneum mākslas muzeja galvenā kuratore Anna-Marija fon Bonsdorfa un Ateneum mākslas muzeja direktore Marja Sakari, kā arī starptautiskā impresionisma eksperte profesore Anteja Kalena.

No Latvijas Nacionālā mākslas muzeja šai izstādei deponēta Kloda Monē glezna “Ziemas ainava. Sandvika” (1895), kas muzeja kolekcijā ienākusi no Kārļa Jurjāna (1884–1951) kolekcijas. Šis darbs tapis Norvēģijā, kur mākslinieks gleznojis virkni ziemeļu ainavu, attēlojot gaismu ar sniega atblāzmu un ziemas atmosfēru. Darbu caurstrāvo mierīgas apmākušās dienas liriskā noskaņa, un šķiet, ka gaisma plūst nevis no debesīm, bet no zemes. Sniega pelēcīgi baltais kolorīts bagātināts ar smalkām krāsu pārejām, kas piešķir gleznai sudrabainu koptoni.


Izstādes norises vieta

Ateneum mākslas muzejs
(Ateneum Art Museum)
Helsinki, Somija

Papildu informācija