Latvijas Nacionālais mākslas muzejs kļuvis par sadarbības partneri projektā “Baltijas horizonti” Latvijas Nacionālais mākslas muzejs kļuvis par sadarbības partneri projektā “Baltijas horizonti”
06.10.2022.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs kļuvis par sadarbības partneri projektā “Baltijas horizonti”

"Baltijas horizonti" mērķis ir attīstīt un realizēt mākslu publiskajā telpā Sopotas pilsētā un ar tās palīdzību veidot dialogu par sociāli nozīmīgām tēmām. Šai iecerei apvienojušās mākslas institūcijas no četrām Baltijas jūras reģiona valstīm.

Kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju projektā piedalās arī Espo Modernās mākslas muzejs Somijā (EMMA), Viļņas Laikmetīgās mākslas centrs Lietuvā un Gdaņskas Nacionālais mākslas muzejs Polijā.

2022. gada 29. septembrī tika nosaukti divpadsmit mākslinieki, kuri sāks darbu pie savu ideju izstrādes. Dalībniekus izvērtēs žūrija un konkursa uzvarētāja ideju paredzēts realizēt Sopotas pilsētvidē. Latviju pārstāvēs mākslinieki Evita Vasiļjeva, Krišs Salmanis un Ēriks Božis.

Konkursu rīko Sopotas pilsēta, apdrošināšanas sabiedrība ERGO Hestia S.A. un tās fonds Fundacja Artystyczna Podróż Hestii (Hestia Artistic Journey Foundation) kopā ar Sopotas Valsts mākslas galeriju.

Vairāk par projektu iespējams uzzināt Baltic Horizons mājas lapā.