Nospēlē muzeju! Nospēlē muzeju!
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Latvijas Muzeju biedrības GADA BALVA 2021 nominants:
Nospēlē muzeju!

Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2021 tiek pasniegta jau divpadsmito gadu un 2020. gada muzeju piedāvājums un darbs veidojās Covid-19 pandēmijas ietekmē. Šis ir gads, kas nes vairākus jaunumus arī balvas pastāvēšanas vēsturē, jo pirmo reizi LMB Gada balvas ieguvējs bija viens muzejs, pirmo reizi ir izvirzīti 12 balvas nominanti un arī pati balva ieguvusi jaunu veidolu.

Katru LMB Gada balvas 2021 nominantu raksturoja profesionalitāte, kvalitāte, ilgtspēja, starpdisciplinaritāte, kā arī sabiedrības iesaiste, tādēļ priecājamies iepazīstināt ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja LMB Gada balvas nominantu – izglītības programmu “Nospēlē muzeju!”

“Nospēlē muzeju!” ir aizraujošs, interaktīvs piedzīvojums skolēniem Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA. Neatkarīgi no mūsu vecuma, pirmais muzeja apmeklējums un tā laikā gūtā pieredze ir ļoti svarīga, jo rada spēcīgus iespaidus, kas ietekmē tālāko izvēli - vai vēlos šeit atgriezties? “Nospēlē muzeju!” piedāvā pirmo apmeklējumu piedzīvot kā radošu, aizraujošu, izglītojošu un praktisku darbošanos, kas paliek atmiņā ar smaidiem, jaunatklājumiem un iespēju izpausties. It kā spēlējoties, bērni apgūst sarežģīto muzeja struktūru un rod izpratni par muzeja darbību un tā lomu sabiedrībā. Šāda veida nodarbība Latvijā ir unikāla un ir lielisks ieguldījums mākslas un kultūrvēstures izglītībā.

Žūrijas komentārs: “Programmas būtība izglīto un rosina līdzdarboties, tā ļauj izprast muzeja darbinieku specifisko darbu un parāda tā neredzamo pusi saistoši un ar dalībnieku iesaistīšanos. Balvas žūrija iesaka programma veidot tā, lai varētu piedalīties arī bērni ar īpašām vajadzībām.”

Projekta vadītājas: Lilita Pudule, Sandra Ķempele