Aivazovskis. Gaismas metafizika Aivazovskis. Gaismas metafizika
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Aivazovskis. Gaismas metafizika

Izstādes "Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska (1817–1900) glezniecība" katalogs latviešu, angļu un krievu valodās.

Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA notikušās izcilā krievu mākslas skolas pārstāvja Ivana Aivazovska daiļradei veltītās izstādes "Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska (1817-1900) glezniecība" katalogs.

Ivans Aivazovskis, armēņu izcelsmes krievu mākslas skolas gleznotājs, kurš dzimis Feodosijā, ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies ari līdz mūsdienām, par ko liecina daudzās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs.

Aivazovska izcilā prasme atainot uz audekla tādas netveramas lietas kā ūdeni un gaismu liecina par dabas parādību padziļinātu pētniecību, fenomenālo atmiņu un izkopto gleznošanas tehniku. Gaisma, kas staro uz jūras vai spīd cauri viļņiem, ir viena no Aivazovska glezniecības raksturīgākajām pazīmēm un satopama visos mākslinieka daiļrades posmos.

Katalogs atspoguļo izstādes koncepciju un saturu, kā arī sniedz plašāku informāciju par ekspozīcijā iekļautajām gleznām un citiem mākslas
priekšmetiem.

Sastādītāja: Ksenija Rudzīte
Teksti: Māra Lāce, Arkādijs Suharenko, Aleksandra Murre, Andris Cekuls, Ksenija Rudzīte
Redkolēģija: Dr. philol. Anna Vulāne, Terēze Svilane un Tatjana Gubina
Kataloga dizains: Irēna Ansava
Rīga: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
2020

Katalogu iespējams iegādāties, aizpildot rēķina pieprasījuma formu (cena – 10,00 EUR).

Pēc pieprasījuma saņemšanas ar Jums sazināsies muzeja darbinieks.