Antīkās mākslas kabinets Antīkās mākslas kabinets
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Antīkās mākslas kabinets

Antīkās mākslas kabinets iekārtots muzeja trešajā stāvā, sniedzot iespēju apmeklētājiem iepazīties ar Senās Grieķijas keramiku, Senās Grieķijas un Romas monētām un antīkajām marmora skulptūrām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma.

Antīkās keramikas kolekcija iepazīstina ar Senās Grieķijas, tās Dienviditālijas koloniju – Apūlijas un Gnātijas, etrusku un senitāļu cilšu Mesāpijā un Daunijā, priekšmetiem, kas izgatavoti laikā no 15. līdz 2. gs. pr. Kr. un ļauj izsekot galvenajiem keramikas attīstības posmiem, formu un dekoru daudzveidībai. Ekspozīciju pamatā veido Atikā, Apūlijā un Gnātijā izgatavotie melnfigūru, sarkanfigūru un melnās lakas keramikas darinājumi.

Antīkās numismātikas kolekcijā iekļautas monētas no Senās Grieķijas, hellēnisma perioda valstīm, kā arī Romas republikas un impērijas laika, kas datētas ar 6. gs. pr. Kr. līdz 4. gs. Romas impērijas monētas veido kolekcijas lielāko daļu. Tās aptver gandrīz visu impērijas pastāvēšanas laika periodu un uz tām attēloti lielākā daļa tā laika valdnieku – sākot ar Oktaviānu Augustu un beidzot ar Valentiniānu II. Antīko tēlniecību pārstāv trīs marmora skulptūras – 1.–2. gadsimta romiešu kopijas no grieķu oriģināliem.