Laikmeta ainas Laikmeta ainas
27.06.2024. 14.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Sudraba senioru pēcpusdiena:
Laikmeta ainas

Aicinām seniorus uz tikšanos izstādē ”Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās, 18.- 21.gadsimts”, lai aplūkotu dažādas krūzes, šķīvjus, servējamos traukus, krūzītes, krūkas, apakštasītes, kā arī dažādus sadzīves priekšmetus. Pasākuma viesis – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja bibliotēkas vadītājs Artis Ērglis.

Izstāde piedāvā skatītājam iepazīt angļu dekolēto fajansu, kas glabājas Latvijas muzejos un privātkolekcijās un aptver laika posmu no 18. līdz 21. gadsimtam. Pastaigas laikā aplūkosim dekoratīvas vāzes, lietišķi izmantojamus traukus un pārrunāsim fajansa radīšanas un dekorēšanas procesu.

Tiek lēsts, ka britu ražotnēs trauku rotāšanai vēsturiski izmantoto dekolu kopskaits pārsniedz 18 000. To daudzveidība ir gluži neticama – sākot ar Ķīnas porcelānā un Antīkajā pasaulē aizgūtiem motīviem, beidzot ar romantiskām ainavām, galantām un pastorālām ainām, ziedu un augu kompozīcijām, dzīvnieku un putnu attēlojumiem, kā arī abstraktiem, ģeometriskiem ornamentiem.

Ekspozīcijas centrā ir izvietots galds, ko izstādes autori klājuši izmantojot 19. gadsimta traukus no Daiņa Bruģa kolekcijas. Pārrunāsim arī citu kolekcionāru un privātpersonu ieguldījumu izstādes tapšanā.

Papildu informācija:

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

Norise pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.

Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.


Mērķauditorija

Seniori  

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

6090 minūtes  

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama  

Papildu informācija

T: (+371) 67 225209 
E:

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA 
Doma laukums 6, Rīga 

Saistītie pasākumi

Saistītās izstādes

Zili baltās pasaules valdzinājums Zili baltās pasaules valdzinājums
01.06.2024. - 20.08.2024.
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās. 18.–21. gadsimts

Saistītās izglītības programmas