Ukrainas laikmetīgā māksla Ukrainas laikmetīgā māksla
30.03.2023. 17.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Lekcija ar diskusiju:
Ukrainas laikmetīgā māksla

Ukraiņu mākslinieka Ivana Marčuka personālizstādes “Pārtrauktais dialogs” ietvaros, piedāvājam uzzināt vairāk par Ukrainas laikmetīgo mākslu lekcijā, kas aicinās klausītājus iesaistīties diskusijā. Pretēji izstādes nosaukumam "Pārtrauktais dialogs", vēlamies, lai dialogs turpinās, tādējādi atbalstot ukraiņu mākslinieku centienus saglabāt radošā darba nepārtrauktību kara apstākļos.

Lekciju un diskusiju vadīs ukraiņu māksliniece un sabiedriskā aktīviste Marija Volina, kura ir arī izstādes "Ivans Marčuks. Pārtrauktais dialogs" kuratore un mākslas galerijas “Galerie Les Noms” pārstāve.

Pirmajā pasākuma daļā apmeklētāji lekcijā iepazīsies ar Ukrainas laikmetīgo mākslu un ukraiņu mākslinieku pienesumu mākslas pasaulē. Otro daļu veidos atvērta diskusija, kurā piedalīsies pašlaik Latvijā dzīvojošas un strādājošas ukraiņu mākslinieces Marija Zeņkova un Darja Kalašņikova. Viņas dalīsies ar savu skatījumu par Ukrainas laikmetīgās mākslas pasauli, papildinot stāstījumu ar personīgo pieredzi no savas radošās darbības. Apmeklētāji būs aicināti piedalīties sarunas veida diskusijā un uzdot savus jautājumus.

Pasākums tiks filmēts un pārraidīts tiešraidē Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Facebook kontā.

Papildu informācija:

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.

Informējam, ka MMRB publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.


Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori 

Norises valoda

Angļu

Norises ilgums

60—90 minūtes 

Dalības maksa

Pasākums ir bez maksas 
Aicinām pasākuma laikā ziedot Ukrainas mākslinieku atbalstam 

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Doma laukums 6, Rīga

Saistītās izstādes