Stāsti par izšuvumiem Stāsti par izšuvumiem
18.04.2024. 12.00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Senioru rīti muzejā:
Stāsti par izšuvumiem

Aicinām seniorus uz tikšanos izstādē “Suzani. Vienas izšuvējas stāsts”, lai gūtu padziļinātu ieskatu rokdarbu pasaulē un sarunā aktualizētu amatniecības nozīmi mūsu ikdienā.

Izstāde piedāvā skatītājam iepazīt Taškentas izšūšanas skolas tradīcijas un to nozīmi mūsdienās. Pastaigas laikā aplūkosim dekoratīvas sienas tekstilijas suzani radīšanas procesu – no kompozīcijas skices līdz pilnībā izšūtam darbam.

Ekspozīcijas centrā izstādīts 8 metrus garš suzani, ko uzbeku izšūšanas speciāliste un viena no projekta autorēm Madina Kasimbajeva darinājusi kopā ar savām 15 māceklēm trīsarpus gadus. Tas ir lielākais šāda veida izšuvums, kas jebkad tapis Uzbekistānā. Latvija ir pirmā valsts, kur darbs eksponēts ārpus Uzbekistānas.

Sarunā par amatniecības tradīcijām un praksi piedalīsies arī Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas meistari.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norise pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Seniori

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60–90 minūtes

Dalības maksa

Ieejas biļete muzejā saskaņā ar muzeja cenrādi 
 
Gada biļetes īpašniekiem dalība pasākumā ir bez maksas 

Pieteikšanās

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Doma laukums 6, Rīga

Papildu informācija

T: (+371) 67 225209  
E:

Saistītās izstādes