Indijas mūzikas tradīciju daudzveidība (3. lekcija) Indijas mūzikas tradīciju daudzveidība (3. lekcija)
01.04.2023. 15.30
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Muzikāls lekciju cikls:
Indijas mūzikas tradīciju daudzveidība (3. lekcija)

Trīs sestdienās aicinām atklāt un saklausīt bagātīgo Indijas mūzikas pasauli, ar kuru iepazīstinās Latvijas Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas emeritētais profesors Boriss Avramecs. Katrā lekcijā tiks atskaņoti Indijas klasiskās mūzikas paraugu fragmenti.

Lekcijas tēma: Karnātaka sangītam – Dienvidu Indijas klasiskā mūzika

Vokālās mūzikas žanri. Mūzikas instrumenti Karnātaka tradīcijās: vina, mridangam, vijole. Slavenākie Dienvidu Indijas klasiskās mūzikas komponisti – Tyagaraja (1767– 1847), Muthuswami Dikshitar (1776–1835), Syama Sastri (1762–1827) – un viņu sacerējumi.

B. Avramecs no 1979. gada sācis nodarboties ar Indijas tradicionālās mūzikas kultūras dažādu aspektu un fenomenu pētniecību un popularizēšanu. 1989. gadā izveidojis Latvijas Orientālas mūzikas centru, kuru vadīja līdz 2014. gadam. Latvijas Mūzikas akadēmijā un citās augstskolās lasījis studiju kursus, kas pilnībā vai daļēji veltīti Indijas mūzikai, kā arī aktīvi piedalījies dažādos pasākumos Indijas mākslas un kultūras festivāla ietvaros.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 – 20 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Pulcēšanas vieta – 1.stāva vestibilā – ātrijā.
  • Informējam, ka MMRB publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.
  • Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

90 minūtes 

Dalības maksa

6,00 EUR pieaugušajiem 
3,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem

Pieteikšanās

Vietu skaits ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās:
T: (+371) 67225209
E:

Norises vieta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA 
Doma laukums 6, Rīga
Portretu salons, 5. stāvs

Saistītās izstādes