Klasiskās vērtības Klasiskās vērtības
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Audio ceļvedis ekspozīcijā:
Klasiskās vērtības

Ekspozīcija "Klasiskās vērtības" izzināma gan klātienē, gan attālināti, izmantojot digitālo palīgu – audio ceļvedi latviešu, krievu, angļu un vieglajā latviešu valodā.

Audiogids sniedz apmeklētājiem 31 stāstu par Latvijas profesionālās dekoratīvās mākslas un dizaina “Klasiskajām vērtībām” no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta 60. gadiem, paralēli iepazīstinot ar Latvijas izcilajiem meistariem, piemēram, Jūliju Madernieku, Ansi Cīruli un daudziem citiem un viņu daiļradi.

Mākslas vēstures lappuses papildina ekspertu — ievērojamu Latvijas dizaineru, arhitektu un mākslinieku — komentāri, gan no šodienas skatpunkta vērtējot ēkas — 13. gadsimta mūra celtnes arhitektūru un muzeja krājumā esošos dizaina objektus, gan daloties personīgās atmiņās kā vēsturiska laikposma liecinieki. Interesentiem ir iespēja dzirdēt arhitektu Zaigas Gailes un Reiņa Liepiņa, dizainera Mārtiņa Ratnika, mēbeļu dizainera un uzņēmēja Alda Circeņa, keramiķa un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Daiņa Pundura, mākslinieces Sandras Krastiņas viedokļus.

Ceļvedis ir bez maksas pieejams LNMM / DMDM profilā lietotnē SoundCloud. Lai dotos audio pastaigā, ir nepieciešams savs viedtālrunis un austiņas, taču tikpat labi šos stāstus var klausīties mājās vai jebkurā vietā ar interneta pieslēgumu.

Audiogids vieglajā latviešu valodā

Audiogids latviešu valodā

Audio ceļvedis ekspozīcijā:
Klasiskās vērtības

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, pensionāri

Norises valoda

Latviešu, angļu

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, pensionāri

Norises valoda

Latviešu, angļu