Triju Zvaigžņu ordenis Triju Zvaigžņu ordenis
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Triju Zvaigžņu ordenis

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienas priekšvakarā 2019. gada 3. maijā Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls par izcilu darbu profesijā un panākumiem bagātu darbību Latvijas valsts labā nolēma piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieci Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja departamenta vadītāju, mākslas zinātnieci Inesi Baranovsku.

Uzrunājot klātesošos Rīgas pilī, Raimonds Vējonis uzsvēra, ka tiek godināti cilvēki, kas ir veicinājuši valsts un tautas brīvestību. "Cilvēki, kas ir mūsu tautas spēka nesēji un tās likteņa veidotāji. Un šie apbalvojumi ir augstākais valsts cieņas apliecinājums viņu paveiktajam Latvijā un Latvijai," klāstījis prezidents.

“Latvijā ir izcils kultūras potenciāls. Prieks, ka valsts to novērtē. Paldies ģimenei par sapratni, māksliniekiem par sadarbību un kolēģiem par pleca sajutu”, sacīja Inese Baranovska pēc Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanas.

Triju Zvaigžņu ordenis nodibināts 1924.gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra - Caur ērkšķiem uz zvaigznēm. Šis ir visaugstākais valsts apbalvojums.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā. Nopelni Tēvijas labā, par kuriem Triju Zvaigžņu ordeni piešķir, var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā.

Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā.