Dekoratīvā koka mākslas kolekcija Dekoratīvā koka mākslas kolekcija
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dekoratīvā koka mākslas kolekcija

Dekoratīvā koka mākslas kolekcijā ietilpst mēbeles, sienas, un grīdas dekori, daudzfunkcionāli trauki, kastītes, svečturi, koka sīkplastika, pinumi, kā arī unikāli konceptuālie darbi.

Kolekcija atspoguļo koka mākslas attīstību Latvijā, sākot no 20. gs. 20. gadiem līdz pat mūsdienām. Kolekcijā atrodami dažādu laiku mākslinieku darbi. Sākot ar mēbelēm, kas darinātas pēc Anša Cīruļa, Jūlija Madernieka, Arvīda Dzērvīša, Jēkaba Bīnes kompozīciju metiem un saistāmas ar 20. gs. 20.–30. gados populārajiem latviskā stila meklējumiem interjeru ansambļos. Tāpat kolekcijā atrodami 20. gs. 30. gadu populārās meistares Otīlijas Kažas egļu un priežu saknīšu pinumi – vāceles, dekoratīvie šķīvji, un kārbiņas.

Pēckara posmam raksturīgās iezīmes atspoguļo kokamatniecības meistara Voldemāra Tiltiņa un viņa domubiedru darbi. 20. gadsimta 60. gados populāro sīkplastiku kolekcijā pārstāv koka skulptūriņas, bet 70.–80. gados populāros interjeru dekorus reprezentē Jāņa Poļaka, kā arī citu autoru darinātie objekti. Konceptuālie Jāņa Straupes darbi raksturo 20. gs. 90. gadu mākslas tendenci, kurā materiāls ir mākslinieka idejas izteiksmes līdzeklis, piekāpjoties funkcionālajai nozīmei.

Dekoratīvā koka kolekcijā atrodas 607 vienības.