“Plūstoši” ar Filipu Šmitu “Plūstoši” ar Filipu Šmitu
20.04.2023. 17.30
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Foto pastaiga:
“Plūstoši” ar Filipu Šmitu

Fotogrāfs, Germana Ermiča izstādes “Plūstoši” viesmākslinieks Filips Šmits foto pastaigā aicina iepazīt izstādi un abu autoru radošo sadarbību, kā arī praktiski izzināt un izmēģināt fotogrāfijas sniegtās iespējas, izmantojot savu fotokameru vai viedtālruni ar kameru.

Foto pastaigā gan pieredzējušiem fotogrāfiem, gan interesentiem būs iespēja dzirdēt Filipa Šmita stāstījumu par ilggadējo sadarbību ar dizaineru Germanu Ermiču, fotogrāfa nozīmi dizainera darbā, kā arī darbiem izstādē “Plūstoši” un citiem projektiem. Praktiskajā daļā Filips Šmits dalīsies ar praktiskiem padomiem, kā labāk fiksēt un fotografēt īpašus mākslas un dizaina objektus un izstādes. Fotogrāfs aicinās dalībniekus izstādē veikt praktiskus uzdevumus, lai rosinātu domāt par kompozīciju, gaismu, rakursu un telpu. Uzdevumi veicami ar jebkāda veida fotokameru vai viedierīci ar kameru.

Filips Šmits (1996) ieguvis bakalaura grādu modes fotogrāfijā Londonas Mākslas universitātē, ikdienā strādā par fotogrāfu, kā arī piedalās modes un mūzikas klipu filmēšanā. 2020. gadā Šmits ieguva FK Balvu kā labākais jaunais Latvijas fotogrāfs, un šobrīd aktīvi darbojas kā fotogrāfs gan Eiropā, gan ASV.

Papildu informācija

  • Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
  • Norisi iespējams pielāgot cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, kā arī mazākumtautību pārstāvjiem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni).
  • Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.
  • Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.

Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie

Norises valoda

Latviešu

Norises ilgums

60—90 minūtes

Dalības maksa

10,00 EUR pieaugušajiem
5,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem

Materiāli līdzņemšanai

Fotokamera vai viedierīce ar kameru

Pieteikšanās

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots
T: (+371) 67 830917
E:

Norises vieta

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10, Rīga