Kaligramma Kaligramma
02.11.2022. 17.30
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dzejas dizains:
Kaligramma

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina bērnus, jauniešus un pieaugušos pieteikties vizuālās dzejas darbnīcai “Dzejas dizains: Kaligramma”, kuras dalībniekiem, iedvesmojoties no izstādē “Rok-darbi” apskatāmajiem darbiem, būs iespēja radīt kaligrammu jeb vizuālo dzeju, pārvēršot kādu paša rakstītu vai cita autora dzejoli par unikālu mākslas darbu.

Līdzīgi kā tekstilmākslā nolasāms vēstījums, neizmantojot vārdus, tā arī kaligrammas, kas ir dzejas atpoguļojums zīmējumā, paspilgtina tekstā pausto vēstījumu, izmantojot līniju plūsmu un figūras kā saziņas līdzekli. Par mūsdienu kaligrammu pamatlicēju uzskatāms Gijoms Apolinērs, kura 1918. gadā izdotais vizuālo dzejoļu krājums “Kaligrammas” pārsteidza ar atteikšos no tā laika tipogrāfijas precizitātes, taču šāda tipa dzejoļi tika rakstīti jau 3. gs. pirms mūsu ēras, atkal parādoties gan baroka laikā, gan futūrismā.

Veidojot kaligrammu, burtveidols un vārdu telpiskais izvietojums ir vienlīdz svarīgs dzejoļa tekstam, tādēļ darbnīcas dalībnieki tiek aicināti līdzi ņemt kādu paša rakstītu vai cita sev mīļa autora dzejoli jebkurā valodā, kuru darbnīcas laikā pārveidot, vai ļauties radošajam procesam, izvēloties dzejoli uz vietas. Iedvesmojoties no izstādē apskatāmo darbu krāsu salikumiem un laukumiem, figūrām, simboliem un unikālajiem mākslinieku rokrakstiem, ikvienam dalībniekam būs iespēja izveidot patiesi unikālu kaligrammu, paspilgtinot teksta oriģinālo vēstījumu.

Papildu informācija:

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.


Norises laiks

2022. gada 2. novembris, plkst. 17.30

Mērķauditorija

Bērni, jaunieši, pieaugušie

Dalības maksa

Pieaugušajiem 5,00 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,00 EUR

Norises valoda

Latviešu

Materiāli līdzņemšanai

Dzejolis, kuru pārveidot kaligrammā

Pieteikšanās

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās
Vietu skaits ierobežots
T: (+371) 25441949;
E:

Norises vieta

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs 
Skārņu iela 10, Rīga

Saistītās izstādes