Izpārdots
Pieteikšanās noslēgusies
05.09.2022. 18.00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dzejas dienas 2022:
Eksperimentālā darbnīca — dzejas dizains

Eksperimentālajā dzejas un dizaina darbnīcā apmeklētāji, profesionāla dzejnieka un dzejas pedagoga Ronalda Brieža vadībā, radīs savu dzeju, iedvesmojoties no Latvijas dizaina vēstures un tagadnes ekspozīcijā "Dizaina process".

Darbnīca vienos Latvijas dizainu un liriku, tā dalībnieki praktiski iepazīs dizaina un dzejas saskares punktus – iedvesmu, ideju ģenerēšanas un radīšanas procesu, kā arī nonāks pie gala rezultāta jeb sava, iespējams, pirmā dzejoļa. Dzejas radīšanas procesā tiks apgūtas un izmantotas gan dzejas pedagoģijas, gan dizaina metodes, tās kombinējot. Ar šiem paņēmieniem un uzdevumiem tiek trenēta radošā domāšana, kā arī spēja skaidri formulēt savas idejas.

Ronalds Briedis (1980) ir dzejnieks un dramaturgs. Organizē Jauno un iesācēju autoru semināru un vada kultūrizglītības programmu "Literārā Akadēmija". Kopš 2010. gada strādā par Latvijas Rakstnieku savienībā, tāpat ir izdevis vairākus dzejas krājumus — 2004. gadā ar dzejoļu "Asaru gāze", par ko saņēmis Dzejas dienu balvu (2004) un Latvijas Literatūras gada balvu par spilgtāko debiju (2004). Iznākuši vēl trīs krājumi – "Karaoke" (2008), kas ieguvis Ojāra Vācieša prēmiju, "Zāles pret nemirstību" (2016), kas tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai, un "Nulles summa" (2022). Ronalda Brieža krājumus raksturo postmodernās ironijas noteikta iedziļināšanās Rietumu un Austrumu kultūras kodos apvienojumā ar nevainojamu klasisko dzejas formu pārvaldīšanu.


Norises datums

2022. gada 5. septembris

Norises laiks

18.00 - 20.00
Ierašanās muzejā vismaz 15 minūtes iepriekš.

Norises valoda

Latviešu

Mērķauditorija

Darbnīca piemērota dalībniekiem no 16 gadu vecuma, neatkarīgi no zināšanām par dzeju un/vai dizainu. 

Dalība

Ieeja darbnīcā par ziedojumiem Ukrainai.

Reģistrācija

Dalībnieku skaits ierobežots - 10. 
REĢISRĀCIJA NOSLĒGUSIES. 

Kontakti

Agrita Pore,
Izglītības programmu kuratore