Darbnīca jauniešiem — Atgriezumu dzeja Darbnīca jauniešiem — Atgriezumu dzeja
Izpārdots
Pieteikšanās noslēgusies
06.09.2022. 17.00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dzejas dienas 2022:
Darbnīca jauniešiem — Atgriezumu dzeja

Darbnīcā "Atgriezumu dzeja" jaunieši piedalīsies dzejas un dizaina eksperimentā, kuru vadīs dzejniece un filozofijas studente Paula Lūcija Lejiņa.

Viņa publicējusies laikrakstos “konTEKSTS”, “Kultūrzīmes”, “Domuzīme”, LNMM Jauniešu Kluba zīnā “MMJK X SAMSARA”, u.c. Organizē un piedalās lasījumos, meistarklasēs, dzejas slamos, kā arī mākslas un literatūras performancēs. Paulas Lūcijas vadībā katrs jaunietis radīs jaunu mākslas darbu, izmantojot Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja materiālus, piemēram, bukletus, grāmatas, plakātus.

Mūsdienu dizaina uzmanības centrā aktualizējas ilgtspējas jautājumi, tāpēc arī šajā darbnīcā jauniešiem piedāvās izmantot jau esošos materiālus, lai radītu savu unikālo darbu. Strādājot kolāžas tehnikā vai veidojot izsvītrojamu dzeju (blackout poetry), darbnīcā būs iespēja apvienot dzejas radīšanu ar dizainera darbu. Dzeju rada no jau esošiem tekstiem, izmantojot avīzes rakstus vai no grāmatām izrautas lappuses. Tekstā ir jāapvelk vārdi, kas jaunā kontekstā veidos jaunu dzejoli, un viss pārējais jāaizsvītro (visērtāk aizsvītrošanu veikt ar melnu marķieri, bet apvilkt vārdus - ar pildspalvu vai parasto zīmuli).

Darbnīca notiks muzeja atjaunotajā ekspozīcijā "Dizaina process", kas iepazīstina ar Latvijas dizainu no 20. gs. 60. gadiem līdz mūsdienām, kā arī uzdod jautājumus par dizaina lomu sabiedrībā.


Norises datums

2022. gada 6. septembris

Norises laiks

17.00 - 18.30
Ierašanās muzejā vismaz 15 minūtes iepriekš.

Norises valoda

Latviešu

Mērķauditorija

Darbnīca piemērota dalībniekiem no 13 gadu vecuma, neatkarīgi no zināšanām par dzeju un/vai dizainu. 

Dalība

Ieeja darbnīcā par ziedojumiem Ukrainai.

Reģistrācija

Dalībnieku skaits ierobežots - 10. 
PIETEIKŠANĀS NOSLĒGUSIES!

Iedvesmai

Ostina Kleona (Austin Kleon) TEDx runa "Steal Like An Artist"

Kontakti

Kortnija Māra Gurtlava,
Izglītības programmu kuratore