Pakalpojumu dizains Pakalpojumu dizains
16.06.2022. 18.00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Vārds dizainam sarunas:
Pakalpojumu dizains

Programmas “Vārds dizainam” devītā sezona pievēršas problēmām un to risinājumiem, ar kurām Covid-19 pandēmijas radīto pārmaiņu rezultātā saskaras dizaina nozare. Ceturtā – noslēdzošā – notikumu sērijas sadaļa veltīta tēmai “Pakalpojumu dizains”.

Minētās pandēmijas laikā īpašu uzplaukumu piedzīvoja pakalpojumu dizaina nozare. Dažādu nozaru klātienes pakalpojumu sniedzēji bija spiesti pielāgoties attālinātam formātam, un ievērojamas pārmaiņas piedzīvoja gan privātais, gan valstiskais, gan akadēmiskais sektors. Trīs dizaineri skaidros, kā pakalpojumu dizains šajā laikā uzlabojis mūsu ikdienu, kā norit sadarbība starp pasūtītāju un dizaineru šajā nozarē, kā arī – ko nākotnē varam sagaidīt pakalpojumu dizainā.

Ar savu pieredzi dalīsies:

  • Tanel Kärp (Igaunija),

    Lekcija tiks sniegta angļu valodā.

Interaktīvā dizaina nodaļas vadītājs Igaunijas Mākslas akadēmijā. Vairāk nekā 20 gadu pieredze dizaina jomā, strādājot ar sociāliem un ilgtspējas jautājumiem un radot lietotājam draudzīgus produktus, pakalpojumus un sistēmas. Kā pieredzes un pakalpojumu dizainers sadarbojies ar tādiem klientiem kā “Microsoft”, “Fundwise”, Tallinas pašvaldība u.c.

  • Liene Kupča

Zīmolvedības un pakalpojumu dizaina stratēģe ar lielu pieredzi komunikāciju nozarē. Latvijas Mākslas akadēmijas lektore. Strādājusi mārketinga komunikāciju nozarē un jaunu biznesa produktu izstrādē. Realizējusi dažāda mēroga projektus ar pašvaldību un valsts iestādēm dažādās sfērās – veselības aprūpē, izglītībā u.c.

  • Rūdolfs Strēlis

Lietotāju pieredzes un pakalpojumu dizainers uzņēmumā “If Insurance”. Iepriekš strādājis “LMT” kā inovāciju projektu vadītājs, Ekonomikas ministrijas Ārvalstu investīciju piesaistes nodaļā kā vecākais referents. Strādājis pie liela mēroga pakalpojuma dizaina projektiem gan publiskajā, gan privātajā sektorā.

Pēc lekcijām notiks neliela diskusija angļu valodā.


Mērķauditorija

Jaunieši, pieaugušie, pedagogi 

Norises ilgums

90 minūtes 

Dalības maksa

Bez maksas 

Norises valoda

Latviešu, angļu 

Norises vieta

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja
“Facebook” profilā
 

Atbalsta

VKKF