Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Skārņu iela 10, Rīga, LV-1050, Latvija
Rīgas audums. Laikmeta raksti Rīgas audums. Laikmeta raksti Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Rīgas audums. Laikmeta raksti

Virtuāla iepazīšanās ar tekstila fabriku “Rīgas audums” - vienu no spilgtākajiem zīmoliem Latvijas tekstila industrijā.
Dizaina process Dizaina process Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dizaina process

Jauna, atvērta tipa ekspozīcija, kas iepazīstina ar Latvijas dizainu no 20. gs. 60. gadiem līdz mūsdienām, kā arī uzdod jautājumus par dizaina lomu sabiedrībā.
Klasiskās vērtības Klasiskās vērtības Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Klasiskās vērtības

Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 60. gadiem
Dizaina process Dizaina process Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Ilustrēti uzdevumi bērniem:
Dizaina process

Lai palīdzētu jaunākajiem muzeja apmeklētājiem interaktīvi iepazīt ekspozīciju "Dizaina process", muzejpedagogi sadarbībā ar ilustratori Kristīni Martinovu izstrādājuši radošus uzdevumus.
Dizains pārmaiņu laikā Dizains pārmaiņu laikā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Vārds dizainam sarunas:
Dizains pārmaiņu laikā

Programma “Vārds dizainam” savā devītajā sezonā attālinātā formā aktualizē tēmu par dizaina nozares stāvokli pārmaiņu laikā, ko šobrīd radījusi globālā pandēmija.
Video lekcijas Video lekcijas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Vārds dizainam:
Video lekcijas

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs kopš 2012. gada organizē neformālās izglītības programmu “Vārds dizainam”. Līdz šim tā pulcējusi vairāk nekā 170 Latvijas dizaineru un jomas profesionāļu, kas dalījušies pieredzes stāstos, vadījuši dizaina domnīcas pedagogiem, kā arī realizējuši dizaina darbnīcas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.
Kā top? Kā top? Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Video darbnīcu cikls:
Kā top?

Izglītojošs video darbnīcu cikls “Kā top?” piedāvā ielūkoties mākslinieku un dizaineru darba procesa aizkulisēs, izzināt dažādu materiālu un tehniku pielietošanu, kā arī iedrošina eksperimentēt pašiem.
Kā dizains un burtveidoli ienāk manā ikdienā? Kā dizains un burtveidoli ienāk manā ikdienā? Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

No-zīmes:
Kā dizains un burtveidoli ienāk manā ikdienā?

Nodarbības “No-zīmes: Kā dizains un burtveidoli ienāk manā ikdienā?” ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vidusskolas klašu skolēniem piedāvā izzināt to, kā dizains ienāk mūsu ikdienā, kas ir labs dizains un kā izmantot burtus interjerā un navigācijas dizainā.
Kā notiek dizaina process? Kā notiek dizaina process? Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

No-zīmes:
Kā notiek dizaina process?

Nodarbībā “No-zīmes: Kā notiek dizaina process?” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs pamatskolas klašu skolēniem piedāvā izzināt to, kā atbildīgi izvēlēties materiālus un izmantot tos atkārtoti un to, kā strādā dizainers un kā top dizaina objekti.
Kā dizaineri un mākslinieki iedvesmojas no dabas? Kā dizaineri un mākslinieki iedvesmojas no dabas? Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

No-zīmes:
Kā dizaineri un mākslinieki iedvesmojas no dabas?

Nodarbībā “No-zīmes: Kā dizaineri un mākslinieki iedvesmojas no dabas?” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sākumskolas klašu skolēniem piedāvā izzināt to, kas ir skicēšana, kā mākslinieki iedvesmojas no dabas un kā mākslinieki un dizaineri izvēlas materiālus savu ideju realizēšanai.

Uzzini par visiem muzeju jaunumiem